Ekrem imamoğlu İETT şoförlerine sakal yasağı getirdi

Buna oy veren sözde muhafazakar gafiller için bir uyarı haberi..

Geçtiğimiz günlerde İBB TV’deki cami logosunu kaldıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İETT şoförlerinin sakal bırakmasını da yasakladı.

Sakal yasağı

CHP’li Başkan İmamoğlu sakalı olan İETT şoförlerini de hedef aldı. Atatürkçü Düşünce Derneği, sakallı bir özel halk otobüsü şoförü hakkında İBB ve İETT Genel Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Şikayet karşısına İETT Genel Müdürlüğü’nden skandal bir açıklama geldi. İETT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Konu ile ilgili yapılan incelemede şoför personellerin kılık kıyafeti İETT araçları için Toplu İş Sözleşmesine göre, özel halk otobüs araçları için ise Özel Halk Otobüs Yönergesine göre belirlenmektedir. Bu kapsamda yaz sefer saati uygulamasında kravat takılmadığı bunun dışında kış sefer saati uygulamasında kravat takılması zorunludur. Bere takılmasında her hangi bir engel bulunmadığı, ancak personelin cilt hastalığı gibi doktordan sakal tıraşı bırakması yönünde aldığı rapor dışından tüm personelin sakal traşlı çalışması gerekmektedir” ifadesine yer verildi. Sosyal medyaya da yansıyan bu açıklamanın ardından sakallı şoförlerin baskı altına alındığı iddia edildi.

 1. Hayırdır Ihvanlar.net, bugüne kadar neredeydiniz? IBB Zabıta da sakal yasaktı bugüne kadar, hiç haber ettiniz mi. He biraz şunu da düşünün, 20 senedir bunu yasa ile kanun ile nie serbestliğe bağlamamışlar? Kişilerin inisiyatifine bırakmışlar? Bak biz gelmezsek sakalınız gider haaa demek için mi? Az biraz düşünün herşeye balıklama atlamayın.

  Ha bu arada E.Bgs hakkında ne zaman haber yapacaksanız? Sakal yasaklanmasından daha mı aşağı yoksa? Yoksa siyasi görüşünüze mi dokunuyor?

  1. Partilerden beklentimiz yok, partici değiliz. Her partinin yanlışını eleştirmekten çekinmeyiz. Siz bunu anlayamazsınız çünkü particisiniz. A olunca aslan kesilir S olunca susarsınız.

  2. Arkadaş! CHP bunu dine düşmanlık adına yapıyor. Bir belediyeyi kazanmayı bile kendilerine zafer görüyorlar. İdeolojik olarak fikrimiz. İzmir perişan halde ama hâlâ CHP’ye veriyorlar. Chp’yi getirmemek için AKP oy veriyoruz. Ama bu seçimde hiç beklemiyorduk bunu, hele mütedeyyin yerlerden.

 2. ya bunlari toprak kabul etmicek yaa adam kendi anlatiyo gömduk ertesi gün geldik dişardaydi diyo tekrar gömdük yine ertesi gün dişardaydi ensonunda 10 tonluk mermer kapladik

 3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Beter olun oy veren istanbullu müslüman kesim . ..Müslümana rahatlık yaramaz. ..böyle sıkacaklar işte boğazınızı yoksa rehavete kapılıp kıçı başı ayrı oynuyorsunuz. ..

 4. O alnı secdeye giden bir çok insanın bu konuda nasıl hesap vereceklerini oturup saatlerce düşünmesi gerekir. Bu yapılan zulümlere hepsi ortaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir