Çanakkale ve Tekirdağ İslam’dan çok uzak

Çanakkale ve Tekirdağ bölgesi bir unutulmuşluk içerisinde, din ve maneviyattan yoksun bir halde. Cami yapımına para verip içerisinde namaz kılmayan acayip insanların olduğu bu bölge aynı zamanda içkinin özellikle de biranın kasa kasa tüketildiği yerler.
 
Bir hanım kardeşimizin anlattığına göre Çanakkale’de misyonerler cirit atıyormuş. Yani misyonerlerin bazı faaliyetlerine şahit olmuş kardeşimiz.
 
Bu kardeşimiz Çanakkale’nin sakin bir kasabasında, evinde Kuran okutmaya karar vermiş. Kuran öğrenmek isteyen, Rabinin kitabını anlamak isteyenlere kapısını açmış ve karınca kararınca faydalı olabilmek istiyormuş.
 
Gelin görün ki kasaba sakinleri buna karşı çıkmışlar. Hanım kardeşimizin bu çalışmasına çok sert tepki göstermişler.
 
Kardeşimiz sitemiz aracılığı ile yetkililerden ve özellikle cemaatimizden yardım istiyor. Hocalarımıza ‘buraları neden unuttunuz?’ diyerek seslenen kardeşimiz, Çanakkale ve Trakya bölgesine hizmet ehlinin neden gelmediğini, insanların dini cehaletin pençesinde olduğunu, içkisiz düğün olmadığını, insanların adeta Hıristiyanlarla bir farklarının kalmadığını ve bunun vebalini kimin yükleneceğini soruyor.
 
Kardeşimiz son derece haklıdır. Hocalarımızın süratle bu bölgelerle ilgilenmesi gerekmektedir. Diyanet teşkilatımız da bu gölgede irşad faayileti başlatmalıdır. Ehlisünnet vaizlerimiz bu bölgelere kaydırılmalı, Kuran Kursu hizmetlerinin bu bölgelerde yoğunlaştırılması sağlanmalıdır.
 
Din, vatan ve Allah için canlarını feda eden ecdadın yattığı yerlerin bu içler acısı hali yürekleri burkmaktadır.
 
www.ihvanlar.net
 1. Mugalif olmanın da ASALETİ vardır!
  O bölgeyi bilenler bilir!
  40 senedir gurbette yaşarım, GURBETE gidenler hep Fakir Fukara idi, kırsaldan idi, ne hikmetse, bahsi geçen şehirlerin insanlarını çok ama çpk nadiren CAMİİLERDE görürdük, daha ziyade içki meclislerinde, hemde ailece, çoluk çpcuk görürdük! İstisnlar kaideyi bozmaz.

  90 yılın tahribatını, gel sen utanmadan tamir etmeye çalışanlara yükle, en azından ayıptır!

  Sizin şu an gün yüzüne çıkmış olarak gçrdüklerinmiz, daha çnce ekilen ğisliklik tohumlarının, filizlenmesi hadisesidir.

  Uzatmaya gerek yok.

  Selam ve Dua ile

 2. Güzel bir özetleme. Ülkenin hali Temel’in Mezar taşına döndü. Bin Yıllık Şanlı Tarihimiz, Değerlerimiz AB yolunda heba edildi gitti. Kimin umrunda ikiz yasalar:) Onlara köprü de metro de otoyol de 😀 Sonra cepte para kalmadı mı, keyifler bozuldu mu onlara da bakmazlar. Nitekim de son seçimler bunu gösterdi. Faiz sistemiyle borç al, kredi çek iş yap ee bi yerde patlayacaktı. Erbakan yıllarca bunu anlattı, uyardı kimse takmadı. Ulkeyi faize borca esir ediyorlar dedi.

  Hastayım dedim dedim inanmadınız, bak şimdi ne oldu?

 3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Bugün 17 ağustos resmi olmayan rakamlara göre 50 bin küsür resmi rakamlara göre 17 bin kişi vefat etti artık yok. ..20 sene olmasina rağmen istanbul ve çevresinde ahlaksızlık had safhada, Çanakkale Zaferinde 250 bin şehid varken böyle rezillik pislik yumağına çevrilmiş vaziyette bizim şuurumuzu kaybettiren sistem ve köpeklerini ALLAH beter etsin. ..özümüze dönelim Kandaşlar çocuklarımız gençlerimiz yaslilarimiz kadınlarımız çocuklarımız erkeklerimiz topyekun kıyamete yuvarlaniyoruz. ..

  1. Samil cecen dagli kardesim peki sistemi nasil yok edecez. Surekli sisteme lanet okumaktan baska birsey yaptigimiz yok. 500 milletvekikine vermisiz aklimizi kanun cikariyorlar. Birde takip ediniz kanun tasarisinda meclisce 40 50 milletvekili var. Cogu yok. Gel simdi sisteme lanet edelim duzelsin:)

   1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Mv sayısı 500 değil 589 isterse 5 bin 589 kişi olsun. .benim kastım o kuklalar değil benim kastım kemalist laik sistem ve camii cemaati camii imamının kot pantolonlu sosyal medya da story atan nargile kafalerde gluck gluck nargile höpürteden cemaatlerin yeni nesil gençliği. ..türban giyip alta dar tayt topuklu ayakkabı giyip yüzüne 3 kilo boya badana yapan .. .söylediğimiz anda karışma benim hayatım benim seçimim işine bak diyen büyük müslüman alemi. ..camiilerde Suriyeliler yok hepsi deniz sahillerinde keyif çatıyor diyen yaşlı adamlarin teyzelerin kızları ogullari park bahçe köşelerinde yiyişiyor. ..sen halen bana populizm yapıyorsun. ..ŞERİAT düzenini bizim millet istemiyor bana ne milletvekilinin 40 indan 50 sinden. ..

   2. Al benden de o kadar..

 4. Sahabe kapi kapi gezdi. Allah cc davet etti. Durmadi. Yorulmadi. Ciktilar. Bazilari vefat etti. Kimileri seneler sonra geri geldi. Calisan bir peygamberin oturan ummeti olduk. Oturalim camide kursude herkes ayaginiza gelsin. Verelim vaazi kurtulalim. Peygamber efendimiz aleyhisselatu vesselam Allah cc en sevdigi kulu. Kapi kapi gezdi. Dovuldu sovuldu hirpalandi. Sadece avam degil alimlerinde sahalarda olmasi lazim. Butun cemmatlere sesleniyorum. Gelin beraber ortak calisalim…

 5. Selamun aleykum. Biz cemaat ehli kardeslere gelin beraber olalim. Buralara seferlere gidelim dendiginde “bizim mesrebimiz var biz gelemeyiz biz bir yere bagliyiz seyhimiz hocamiz izin almak lazim diyirlar. Bahaneler uretiyorlar. Biz davet ve teblig ameli olarak heryerde calismaga gayret ediyoruz. Sizleride sahalarda girmekten memnun oluruz. Gelin bir ummet olalim.birlikte cakisalim. Kapanmissiniz dergahlara medreselere. Nerdesiniz. Camilerde yoksunuz. Eee sen camileri sokaklari bos birakirsan birileri cirit atar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir