Çağdaş aydın(!) Türkün bir Günü böyle geçiyor

Kemal Bey sabah 7.00’de Casio masa saatinin alarımıyla gözlerini açtı. Puffy yorganını kaldırdı. Hugo Boss pjamalarını çıkarıp Adidas terliklerini giydi.

 
Clear şampuanı Protex sabunuyla duşunu aldı. Colgate ile dişlerini fırçalayıp, Rowenta ile saçlarını kuruttu. Bill’s gömleğini ve Pierre Cardin takımını giydi. Lipton çayını içti.
 
Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi. İphone telefonundan instagram paylaşımlarına göz attı. Ctizen kol saatine baktı. Aile fertlerine ‘çav’ deyip Ford otomobiline bindi. Blaupunkt radyosunu açarak rock müziği buldu. Ağzına bir polo şeker attı.
 
Şehrin göbeğinde bulunan Mega Center‘de ki ofisine varınca Dell bilgisayarını çalıştırdı. Microsoft Excel‘e girdi. Ofisboy dan Nescafe‘sini istedi. Saat 10.00’a doğru açlığını gidermek için Grissini yedi. Öğlen Wimpy’s Fast Food kafeteryaya gitti. Ayaküstü Cocacola ve hamburgeri mideye indirdi.
 
Akşam üzeri iş çıkışı İmage Bar‘a uğrayıp JB‘sini yudumladı, sonra köşedeki Shopping Canter‘e uğradı. Eşinin sipariş ettiği Persil Supra deterjan, Ariel, Omo çamaşır suyu, Palmolive şampuan, Gala tuvalet kağıdı, Sprite gazoz ve Johnson kolonyayı alarak kasaya yanaştı. Bonus kartıyla faturayı ödedi. Hafta sonu eşi ile birlikte Galeria‘ya giden Kemal bey , Showroom‘ları dolaşıp, Kinetix ayakkabı, Lee Cooper blue jean satın aldı.
 
Akşam evde bir gazetenin verdiği Tv Guid‘e göz atan Kemal bey kanallar arasında zapping yaparak, First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programları izledi. Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00’ye doğru TRT’de Türk dili üzerine bir panel başladı.
 
Uykusu gelen Kemal bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken, kendini mutlu hissetti.‘Ne mutlu Türküm diyene” diyerek gerindi ve uyudu.
 
Hala da uyuyor. Ne zaman uyanacağı belli değil…
 
www.ihvanlar.net
 1. Saydığınız tekstil ve ayakkabı markalarının ya isim hakkı, ya üretim hakkı yada markanın kendisi Türkiyeye ait. Bundan dolayı bence insanlarda tepki oluşturarak sektöre zarar vermeyin derim.
  Artı bu yaşantı şeklinin yaygınlaşmasına bakarsanız son 18 sene olduğunu görürsünüz.
  Yani hem inancımıza özgürlük diyip bir güruh destekliyorsunuz hemde o güruh herkeste yabancılaşmaya sebep olduğu için oralı olmuyor insanları eleştiriyorsunuz.

  Anlamak güç,

 2. Müslüman ülkeler ne üretiyorlar acaba? Sizden ricam bir liste yapar mısınız?
  İlaç mı, motor mu, endüstriyel ürün mü? Allahaşkına sen üretmezsen dışa bağımlı olursun!

  1. Maalesef müslüman ülkeler Malezya ve Endonezya müstesna yatıyor lakin yinde de ülkemizde son yıllarda bir çok ürünün yerli karşılığı yapılıyor. Gıda alanında helal marketlere bakınız.

   1. Yiyecek veya içecekten bahsetmiyorum sayın admin. Türk malı telefon kullanıyorum, aldığımdan beri arızalı! Bu aldığım ikinci ürün hem de. Teknolojik olarak, ecza ve endüstri olarak dünyanın gerisindeyiz hem de çok!

    1. Biz de Türk malı kullanıyoruz hiçbir sorun yok. Her markada sorun çıkabilir. Gerideyiz ama ümitsiz ve karamsar değiliz. Her ferd ne yapabildiğine bakmalı.

 3. Ellerinize sağlık. 🙂

 4. Kemal Bey son anda TRT izleyince, ismi Osman oluverdi. Aslında bu hata tevafuk olmuş, Kemal Bey, “ne mutlu türküm diyene” diyememiş, Türk değil demek ki…

  1. 🙂 hata olmuş. Düzeltildi

   1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    HATA DEVAM EDİYOR Hafta sonu eşi ile birlikte Galeria‘ya giden Osman bey , Showroom‘ları dolaşıp, Kinetix ayakkabı, Lee Cooper blue jean satın aldı.

    Akşam evde bir gazetenin verdiği Tv Guid‘e göz atan Kemal bey kanallar arasında zapping yaparak. …

    bu arada çok ağır bir şekilde reklamı yapılmis bu markaların dolaylida olsa . ..reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. ..keşke bir kaç harf eksik yazılıp yerlerine noktalama işareti konsaydi atıyorum cas.o saat palm.live duş jeli gibi sansürlense. ..

    1. Belki de dikkatli olup uzak durmamız gereken markalardır diye algılanır..

     1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

      Amenna ama o marka baronları için büyük reklam. ..örneğin israil Filistine saldırdığında büyük intifada gerçekleştiği sıralarda,malum kola markası, malb. sigara ve benzeri ürünlerin düşüş yaşamamalari aksine ciro yaptıklarını açıklamışlardi yabancı bir site de. ..neyse çok bilmişlik yapmayı sevmiyorum özür dilerim kusur aramakta değil amacım. ..İHVAN’LAR BU ADI GEÇEN MARKALARI BOYKOT EDELİM GIMDES HELAL SERTİFİKALI ÜRÜNLER KULLANALIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir