Tarikat ve Tasavvuf Nedir? Video çalışması

Genç Kardeşlerimizden güzel çalışmalar geliyor elhamdülillah. Bir kardeşimiz de Youtube’da HAKİKATHANE adıyla açtığı kanalda hizmet etmeye çalışıyor. Sitemizden de istifade ederek TARİKAT NEDİR? videosu hazırlamışlar. (Böyle kanallara abone olarak destek olalım) Buyrunuz:

KANALA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

9 Yorum

 1. Güzel bir video olmuş Allah devamını nasip etsin. Benim bir sorum olacaktı. Müridin kendini mürşidin iradesine koşulsuz şartsız teslim etmesi hususunda. Peygamberler ve cennetle mujdelenen sahabiler hariç tum insanlarin akibeti bizce meçhul olduğundan, mürşidi daim bir surette itaat edilecek kişi olarak görmek hatali düşünmeye sevk etmez mi insani?

  1. Her insanın hata yapma veya son nefeste sapma payı vardır. Buradaki teslimiyet ve itaat zaten dini nasihat, zikir telkini gibi müridin ahiretini ilgilendiren hususlardır. Mesela sana nefsine ağır gelen bir ders verse bile sen ona teslim olacaksın. İtaatin ölçüsü şer’i şerif dairesindedir. Müslümanlar bu sınırı iyi bilmelidir. Yoksa sahte bir şeyh çıkar, senden şeriatsızlık ister. O zamanda mı teslim olunacak? hayır..

   1. Benim de kastım şeriata uygunluk bilinci konusundaydı evet. Nefis örneği güzel oldu. Allah razi olsun

  2. Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkürler. Video’nun 17:30 zamanına tekrar bakarsanız, orada Şeriattan(Kur’an’dan) taviz verenden Allah dostu olmayacağını, Yunus suresini seslendirerek belirttik. Dolayısıyla Şeriat’a sımsıkı sarılan bir Mürşid’e teslim olmakta bir beis yoktur.

  3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   Ne kadar da uçuyorum kanatlandım kaçıyorum,ölüyü diriltirim,gözümle uçağı düşürürüm dese de bunlar ölçü değildir,ölçü şeriat kuran ve sünnet tatbiki. ..burada da Mahmud efendi hazretlerinin hayatını İslama ve kuran sünnete vakfetmesinden şeriatten taviz vermemesinden kaynaklı biz onu peygamberimize ALLAHimiza giden yolda referans olarak alıyoruz. ..

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Tarikat ve tasavvuf ile ilgili bir Afiş çalışması yapın diye yazmistim yorum olarak ama oralı bile olunmadı program filan olsa kendim yapacağım ama karikatürden anlamıyorum ki yorumu yazalı 6 ay olmuş http://ihvanlar.net/2017/06/15/ehli-bidati-desifre-afis-calismalari/

 3. Allah(celle celaluhu) bizleri bidat ehline karşı muhafaza eylesin. Bu tarz platformlarda onların kullandıkları yahut icat ettikleri silahlar ile onları hakikate davet edeceğiz biiznillah.

Yoruma kapanmış.