Diyanet İşlerinden Hazreti Hatice Açıklaması

Başkanlıktan yapılan açıklamada, son günlerde Hazreti Hatice ile ilgili kamuoyunda yer alan tartışmaya işaret edilerek, Hazreti Hatice’nin asaleti, iffeti ve saygınlığı bakımından yaşadığı toplumda herkes tarafından kabul edilen asil ve güzide bir hanımefendi olduğu belirtildi.

Hazreti Hatice’nin İslam’ın zor ve sıkıntılı geçen ilk yıllarında daima Hazreti Muhammed’in yanında olduğu ve yürekli bir hanım olarak bütün imkanlarıyla onu desteklediği kaydedilen açıklamada, şu değerlendirmede bulunuldu:

Hazreti Hatice, aile olmanın şeref ve sorumluluğunu omuzlamış muazzez bir isimdir. Müminlerin annesi olarak tarihimiz boyunca bütün Müslümanlar tarafından büyük bir saygı, hürmet, muhabbet ve minnetle anılmıştır. Dolayısıyla amacı, niyeti, bağlamı ne olursa olsun, iffet ve fedakarlığın sembol ismi, mümin yüreklerin ortak sevgisi, Peygamberimizin her daim övgüyle andığı eşi Hazreti Hatice validemize dair beyan ve yaklaşımlarda en küçük bir nezaketsizlik, dikkatsizlik yapılamaz. Onun Peygamber Efendimizle evliliğinden önceki ve sonraki hayatı, şahsiyeti ve hatırası hakkında özensiz ve saygısızca konuşulamaz. Bu bağlamda herkes, gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstermek, kullandığı kelimelere dikkat etmek, İslam’ın örnek şahsiyetlerinden bahsederken daha dikkatli olmak ve İslam’ın edep ve nezaketine uygun davranmak zorundadır.”

KONUYLA ALAKALI YAZILAR:
mustafa islamğlu’nun HAZRETİ HATİCE’YE HAKARETİ

mustafa islamoğlu HZ. HATİCE KONUSUNDA KENDİSİNİ SAVUNDU

3 Yorum

 1. Geçen haftaki sözde hutbelerinde tesettüre farz bile demeyen, Mustafa Öztürk ve İlhami Güler ile aynı yerden haram ve şüpheli maaş alan, faiz geliri olan, Hayrettin Karaman, Bülent Arınç ve Mustafa Karataş başkanlığındaki kukla Diyanetten cılız bir “Dostlar Alışverişte Görsün” tepkisi.

  Bu haftaki sözde hutbenin yarısındaysa kurban toplamakla meşguller. Kim takar laik kokuşmuş düzenin çarkını…

 2. ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

  ARKADAŞ, EĞER BİR İNSAN DİYORSA Kİ “BEN MÜSLÜMANIM”, ASLA HAZRETİ HATİCE ANNEMİZİN VE DİĞER MÜBÂREK ANNELERİMİZİN HAKKINDA ABUK SABUK KONUŞAMAZ!!! İŞ BİTMİŞTİR!!! HZ HATİCE ANNEMİZ PEYGAMBER EFENDİMİZE İLK BİYAT EDEN VE İLK MÜSLÜMAN OLAN KADINDIR, AYNI ZAMANDA TÜM MÜSLÜMANLARIN ANNELERİNDENDİR!!! KİM BUNU KABUL ETMEZ REDDEDERSE GÂVUR OLUR, KÂFİR OLUR!!!!!!!!!! ZÎRÂ “Ahzab suresinde yer alan “Peygamber’in hanımları müminlerin anneleridirler” mealindeki ayetin ifadesinde  onların gerçekten müminleri doğuran anneleri olduklarına değil, müminlerin anneleri mertebesinde olduklarına işaret edilmiştir. YÂNİ, MÂNEVÎ ANNELERİMİZDİR!!!!!!!
  O KADDDAAAARRRRR!!!!
  EN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR!!!!

 3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  yetmez! bu hafta tüm camiilerde,cuma hutbesinde. ..HATİCE ANNEmizin hayatına değinilmeli. ..bir an bile düşünmeden,acaba demeden,tereddüt etmeden,eşine sevdiğine peygamberimize sallallahualeyhivesellem. ..inanıp güvenerek yoluna başını koyduğu anlatılmalı. ..yumuşakçalara ders olmalı,ağızlarını yaya yaya peygamberimin namusuna hiç kimse iftira atamaz. ..

Yoruma kapanmış.