Mustafa İslamoğlu’nun Hz. Hatice Savunması başka skandalları gündeme getirdi

Bildiğiniz gibi mustafa İslamoğlu’nun Hazreti hatice ile alakalı “iki kocadan arta kalan dul” tabirini kullanması sosyal medyada büyük tepkiye sebep oldu. Mustafa’nın vakfı Akabe konu ile alakalı açıklama yaparak videonun tamamının izlenmesi gerektiğini, videoda Hazreti Peygamberin evliliğini şehvet üzerine değil merhamet üzerine yaptığı konusuda Hazreti Hatice’den bu şekilde bahsedildiği ifade edilmiş.

Biz de Mustafa’yı tanımayan, körü körüne bağlı olan aklını kiraya vermişlerden olsaydık açıklama ve videonun tamamına bakarak “ne de güzel anlatıyor” diyebilir, eleştirenleri tekfir eder, islamoğlu’na düşman olmakla suçlardık.

Halbuki ne olursa olsun bir annemizden bahsederken edep dairesinden çıkılmaması icap eder.

Ama kalemi ve dili Hazreti Peygambere ve sahabelere uzanan birisinden böyle şeyler her zaman beklenir.

PEYGAMBERİMİZE “KİBİRLİ ADAM” DEMİŞTİ

Mustafa’nın mazisi bu konudaki işlediği cürümlerle kapkaradır. Hazreti Ömer (radıyallahu anh)’a savaştan kaçtı” (bakın) Hazreti Ebu Hureyre’ye “Kripto yahudi” diye iftira eden kendisidir. Bırakın sahabeleri yazdığı Kur’an yorumunda Abese Suresinin ilk ayetlerine not düşerek PEYGAMBER EFENDİMİZ hakkında “kibirli adam” ifadesi kullanmıştı. Sonra inkar etse de yalanını ortaya çıkarmıştık BURADAN BAKIN

Hazreti Peygambere yağcılık olmasın(!) diye salavat okumuyorum deyip Bülent Arınç’a methiyeler düzen kişi de kendisiydi… BURADAN BAKIN

Ey mustafa! Sen, ancak aklını sana kiraya verenleri aldatırsın. Yalanların şuurlu Müslümanlara işlemez.

www.ihvanlar.net

13 Yorum

 1. Anadoluda bi r tabir vardır: ‘Dersini Şeytandan almış..’ Bu Bay da dersini Mason Üstatlarından almış anlaşılan. Masonlar der ki: ‘Işığı yavaş yavaş vereceksin..’ Bu herfite güya Resulullah Efendimiye (s.a.v) methediyor sanacaksın, aslından yavaştan yavaştan Hz. Hatice Validemizi sıradanlaştırarak, basitleştirerek, bir gün gelecek Resulullah Efendimiz(s.a.v) e de dil uzatacaklar. Dinin kafasını yine DİN kılıcı ile kesme çabası sezinliyorum.
  Allah her şeye kadirdir, sadece bunlara kapılıp İMANLARINA tehlikeye atan Kardeşlere yanarım.

  Rabbim bütün ümmet-i MUHAMMEDİ Fitnecilerin Fitnesinden, Münafıkların ŞERRİNDEN korusun.

  Selam ve Dua ile

 2. Helal haram tanımayan, Ümit Seyhan isimli dan… tipli bir karının twitlerini retweet eden (ki aynı karı Caner Taslaman’ın retweetçisi), hilal tv kanalına devletin turkcellinden açık-saçık reklamlarla ve banka reklamlarıyla destek alan Şia artığı Mustafa İslamoğlu’nun işinı Ashabı Bedir görecek biiznillah.

 3. Soyadını hak etmeyen,babasının dahi evlatlıktan red ettiği,geçmişinde almış olduğu cezalara uygun davranan, kendisini kayıtsız şartsız (o küç …… dahil) teslim ettiği, emir aldığı yerlerin, her zaman yaptırdığı gibi yine İslam’a ve değerlerine kendisine yakıştığı şekilde hakaret ettiğini zannediyor. Ama gerekli ve sorumlu yerlerin bu adama artık dur demesi ve sesini kesme vakti, hakkında işlem yapma veya yaptırma vakti çoktan geçti bile. Savcıların, artık bu adamın İslam’a hakaret etmesine izin vermemesi gerekiyor.

 4. İslamoğlu takipçilerine baktım da hepsi aynı kafadan. Islah olmazlar tabi biz yine de tebliğ edecez ama millete körü körüne bağlanmış derler kendileri hakikaten aklını satmış gibi bağlı . hiç akıllarını kullanıp hocalarını sorgulamıyorlar

 5. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Sayın site yönetimi hakkınızı bana helal edin sizi layıkıyla wp grupta savunamadım. ..içim içimi yedi. ..ama birileri sizin hakkınızda ileri geri konuştu diye sizden faydalanmayacagim sitenize girmeyeceğim anlamı çıkmasın daha da hırslandım. ..sitenizin stickerlari olsa elektrik direklerine otobüs duraklarına yapıştırmak reklamınızı yapsak . ..şu sosyal mecraada kim var hani ehli sünnet olupta 7-24 bu davayı savunan 1 elin parmaklarını geçmiyor
  ..ama küfür tarafı binlerce medyası sitesi bilmem nesi . ..yine diyorum bu kardeşinize HAKKINIZI HELAL EDİN SAVUNAMADIM SİZİ. .

 6. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Her neyse ne de bugün üye olduğum Whtsp Sohbet grubunda diğer isyanoglu ile ilgili konunuzu paylaştım herkes okudu etti eyledi kimse bişey demedi 3 kişi grubu kuranlar sizin sitenize bu siteyi paylaşma onlar masum bayraktarcı yıllar evvel cübbeli hoca bile ikaz da bulundu dediler birbirlerine destek verdiler bende masum bayraktarin iç yüzünü ortaya çıkardığınız konuları yolladım . ..para kaynakları kesildiği için onlara atıyor gibi gözüküyorlar cübbeli ye yakınlaşmaya çalışıyorlar o site sahibleri dediler 2007 den beri takip ediyorum 1 tek hatalarını falso hareketlerini ehli sünete yamuklarini görsem ölsem dahi sitelerine girmem BURADA KONU ISYANOGLUNUN HATİCE ANNEMİZE YAPTIĞI TERBİYESİZLİĞİ İFŞA ETMEK YÜZ BİNLERCE TAKİPÇİSİ OLAN EHLİ SÜNNET FENOMEN LERDEN GIK BİLE ÇIKMAZKEN BU SİTE GERÇEKLERİ HAYKIRIYOR DEMEME RAĞMEN. ..PAYLAŞMA GRUBTA KARDEŞ SİTEYİ DEDİLER VE GRUBTAN AYRILANLAR OLDU FALAN VESAİRE AMA İNANIN BİZ GİBİ İNSANLARA BU YAPILANLAR MÜSTEHAK YOK CÜBBELİ ŞUNU DEMİŞTE YOK ŞU DA BU DA ÜZERİNDEN KAÇ SENE GEÇMİŞ HOCA EFENDİ ÖNCE DİYOR SONRA BARIŞMA OLUYOR KARŞILIKLI ÖZÜRLER DİLENİYOR FALAN ÖNCESİNDE NUREDDİN HOCA VE MARİFET HAKKINDA SOYLENENLER DAHA SONRA DA BARIŞMA OLDUĞU GİBİ VELHASIL KELAM BU MEVZU HAKKINDA EN KISA ZAMANDA BİR YAZI PAYLAŞMANIZI RİCA EDİYORUM SAYIN EDİTÖR . ..BUGÜN ÇOK MORALİM BOZULDU SİZLERİ LAYIKIYLA SAVUNAMADIM SUSTURULDUM. ..

  1. Allah razı olsun. Ancak bizim hiç kimseye kendimizi ispat etme gibi bir niyetimiz, derdimiz telaşımız yok. Böyle bir görevimiz de yok. Görevimiz bellidir. Her gün on binlerce kişi siteye giriyor ve istifade ediyor. Bu bize ahiret azığı olarak yeter. Rabbim Ehli Sünnet hizmetten ayırmasın. Kıl-ü Kâl bizi enteresan etmiyor.

   1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    ALLAH Azze celle sayılarınızı artırsın.(amin)

 7. Hala nasıl göz yumuluyor anlamıyorum hala neden tutuklanmıyor

  1. Ona ben de anlam veremiyorum.

 8. Diyanet ne işe yarıyor arkadaş bu ülkede din konusunda konuşması gereken tek yetkili merci atatürk bu kurumu niye kurdu osmanlıda her yerden bir it havlıyordu onların sesini kesmek için kurdu dinlemeyin bu sapkın ve şa….atanları dünde fetö sureti haktan görünen biriyken canımıza kasdeden şerefsiz biri çıkmadımı akıllanmayacakmıyız kaç 15 temmuzlar yaşayacağız aklınıza birşey takılıyorsa açın dianet meslini veya elmalılı mealini veya ömer nasuhi bilmenin ilmihalini dorunuza cevap bulun bu …leri üzerinize çemkirtmeyin

 9. Ne için söylediğini kısacık video da biz de anladık.Ama Peygamberimiz’i yüceltirken Hatice annemizi aşağılamasına anlam veremedik.’Arta kalan’ tabiri ne ya?Nasıl bir ifade şekli bu?Üniversite okumuş birisi daha güzel tabirler bulmalı,sokak ağzıyla konuşmamalı.Heleki değerlerimizden bahsediyorsa seçtiği kelimeleri on kere düşünüp de konuşmalı.

 10. Allah(celle celaluhu) bu gibi sapkınlara karşı Ümmet-i Muhammedi muhafaza eylesin. Amin.

Yoruma kapanmış.