Kediyi Pitbulla parçalatan Adana’lı çocukların sözleri

Bir nesil yok oluyor… Filmler, diziler, eğitimin yetersizliği vs sebeplerle bir nesil avucumuzdan kayıp gidiyor. İzlediği Çukur gibi seviyesiz saçma filmlerin karakterlerine bürünen, mahalledeki psikopatlara özenen bir nesil yetişiyor.

İşte onlardan acı bir örnek:

Adana’da “Çıtır” isimli hamile kediyi pitbull cinsi köpeğin ağzına atarak parçalanmasını izleyen 3 çocuk gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi..

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğüne götürülen çocuklar, işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Birimine götürüldü. Kediyi tutup köpeğin ağzına atan A.Y., basın mensuplarının “Kedi öldü hiç mi üzülmedin?” sorusu üzerine “Ben seni vursam bile üzülmem, kediye mi üzüleceğim” yanıtını verdi. Çocuklardan birinin görüntülendiğini görünce “Çekin alem yakışıklı görsün” demesi dikkat çekerken, A.Y.’nin “Ağabeylere selam, çatışmaya devam. Yaşımızın yetmediği yerde yaşantımız yeter, biz Denizli çocuğuyuz” demesi herkesi hayrete düşürdü..

İşte gelinen son nokta… Bu durumun sebepleri neler? Müsebbipleri kimler?

Devlet bu işe ele atıp film dizi gibi sektörleri kontrol altına almadan, eğitim sistemi ahlak ve maneviyat odaklı olmadan hiçbir ilerleme kat edilemez.

www.ihvanlar.net

1 Yorum

  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Ne diyor Ziya Paşa;Nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir. ..

    Vereceksin bu tipleri enderun usulü mektep medreselere bakın nasıl Akşemseddin Hazretleri,Şeyh Edeb-Ali Hazretleri Molla Fenari,Molla Gürani gibi evlatlar fikir ve ilim adamları yetişiyor. ..malesef batı özentiliği ve son 100 yıllık sözde laik-cumhuriyet çocukları’nın kısa içler acısı örnekleri. ..Batıya adapte edilmiş aile yaşantısı ve eğitim sistemi bu gidişle anne babasını hunharca öldüren evlatlar fabrika üretimi gibi piyasaya sürülüp yayılacaklar. ..

Yoruma kapanmış.