Netflix adlı film firmasının sapkınlık tuzağı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan ve Türkiye’de de 170 binden fazla kullanıcısı bulunan yeni nesil TV platformuNetflix’in eşcinselliğin yayılmasında büyük pay sahibi olduğu ortaya çıktı. İnternet platformu olduğu için hiçbir içeriği sansüre takılmayan Netflix’in hemen hemen bütün dizilerinde eşcinsel sapkınlığı özendirici sahnelerin olduğu belirlendi. Milyonlarca izleyicisi olan dizilerde ahlaksızlığı meşrulaştıran Netflix’in, çocukların izlediği çizgi filmde bile eşcinsel karakterleri kullandığı kaydedildi.

Sapkınlık ‘diz boyu’
Eşcinsel sapkınların meydana getirdiği ahlaki terörizme maruz kalınırken, dev şirketlerin homoluğu özendirici faaliyetleri de felaketin boyutunu tırmandırıyor. Bunun son örneği dünyada 100 milyondan fazla kullanıcısı olan Netflix. Kadın mahkumların kaldığı bir hapishane hayatını konu alan Orange Is The New Black isimli lezbiyen sapkınlığı hem özendiriyor hem de meşrulaştırıyor. Grace and Frankie isimli dizi ise kocaları birbirine aşık olan iki kadının hayat hikayesini konu alıyor. Stranger Things isimli dizide de eşcinsel karakterler üzerinden sapkınlığa atıfta bulunuluyor.

Denetleyen yok
Black Mirror isimli dizinin hemen hemen birçok bölümünde eşcinsel sapkınlık adeta göklere çıkarılıyor. Aynı dizinin ilk bölümünde ise İngiltere Başbakanı olarak gösterilen bir karakterin domuzla cinsel ilişkiye girmesi seyirciye sansürsüz aktarılmıştı. El Chapo isimli dizi de devlet bakanı konumundaki bir erkeğin başka bir erkekle olan sapkın ilişkisi olağanmış gibi sunuluyor. Narcos adlı dizide de eşcinsel ahlaksızlığı doğal hale getiren sahnele fütursuzca sergileniyor. Hangi dizisini açsanız sapkınlık akan Netflix, eşcinsellik vurgusu yapımaktan kaçınmıyor. Örneğin hepimizin yakından bildiği Sabrina isimli dizide bile büyücü bir gay karakter üzerinden sapkınlık görünür hale getiriliyor.

Çizgi filmde bile var
Skins, House of Cards, Doctor Who, Sis dizilerinde de eşcinsel karakterler bolca bulunuyor. Hiçbir etik değer gözetmeyen Netflix, çocukların izlediği çizgi filmlerde bile eşcinsel karakterler kullanıyor. Voltron Legendary Defender isimli çizgi filmde eşcinsel karakterleri legalize eden Netflix, çocuklarımızın şuur altına sapkınlığın olağan bir şey olduğu fikrini aşılıyor.

YENİ AKİT

4 Yorum

 1. Geçen akşam Unkapanı köprü girişinden geçiyordum, alt yeşilliklerde bir baş örtülü kızla bir erkek, sarmaş dolaş öpüşüyorlardı af edersiniz. Gençler heba oluyor heba. Daha var da anlatmak istemiyorum.

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Bu escinsel sapıklarının bir nevi Türkiye’ de ki kalesi konumunda olan eksi sözlük’deki bir film hikaye senaristinin serzenişi. .. durumlar ne vahim boyutta adamı nasıl linç etmişler buyrun. ..

  ………..spoiler………

  bunların kendi yapımlarındaki her dizide bir eşcinsellik durumu var. homofobik bir insan değilim, eşcinsel herkes benim kardeşimdir, hatta bunların dizilerinde bile olabilir azınlıklara dikkat çekmek için.

  ama arkadaş ben kafa dağıtmak için bir dizi açtığımda 2 tane erkeğin hunharca (evet genelde sahneleri de hunharca oluyor) sevişmesini izlemek zorunda mıyım ya ? ben kadın erkek sevişmelerinin bile hikaye için önemi yoksa gösterilmemesi taraftarıyken bir de erkek erkeğe cinsel aksiyon izlemek zorunda kalıyorum.

  beğenmiyorsan izleme diyebilirsiniz ama izleyecek bir şey yok ki. türk dizisi mi izleyeyim ben yani ? bir de bu şirketler öyle bir teröristleşti ki 2018 yılında artık, bu kafa noktadalar harici kimseye bir şey bile ürettirmiyorlar, engelliyorlar. ahh ahh. buradan hem dünyadaki hem ülkedeki sinema sektörüne de değinmek isterdim ama girmeyeceğim şimdi hiç o topa. . .

  öncelikle beğenmiyorsan izleme, s. git arka sokaklar izle ya da ileri sararak izle ya da en acımasızı mecbursun görmeye bile demişler, faşistliğe bakar mısınız ? bunlar işte eşcinseller eziliyo, dışlanıyo yhaa üfff diyen kesim he. yarın eşcinseller çoğunluk olsa dünya’da neler neler yaparlar. zaten dünya hep bugün ben …. ama yarın da ben …. diyen insanlar yüzünden bu halde.

  ben de bu hunharca şeyleri izlemek zorunda değilim.

  bakınız arkadaşlar. ben işin hikaye kısmındayım, daha ne kadar anlatmam gerekiyor bilmiyorum. ben bir senaristim ve bu ülkede işler yaptım, yarın öbür gün amerika hayalim de var, çalışmalarım da var, şans bakalım.

  hikayeciyim ben hikayeci. anlıyor musunuz romalılar, ben hikayeciyim. hikayede bir çakıl taşının dahi önemi varsa gösterilsin, hikayede yeri yoksa ben karşıyım. bu heteroseks de olsa, eşcinsel seks de olsa karşıyım, anlıyor musunuz romalılar ? bakın anlamayanlar için bir daha ve bir daha yazayım. ben hikayede yeri olmayan her şeye karşıyım.

  bu arada dangalağın biri de netflix’in abd pazarına dizi sattığını söylüyor. ne abd pazarı oğlum, dünya’ya satıyorlar dünya’ya. ramazanda sigara içtiği için dayak yiyen adamların ülkesine de, başörtü takmadı diye recmedilen ülkeye de, elinde taramalıyla keyfiyetten adam öldürülen ülkelere de her yere de satıyorlar bu dizileri.
  10.10.2018 02:06 ~ 11.03.2019 00:53 author kn

  ………spoiler……….

  sadece netflix’de mi? alternatif tiyatro sahnelerinde de bu konu bazen bıktırıyor, ne zaman bıktırıyor, konuda insanın bir duygusuna dokunan hiçbir içerik yok iken olayı eşcinsellikle renklendirmeye çalıştıklarında bıktırıyor, yoksa içinde eşcinsellik olup ancak tüm senaryoyu buna yıkmayan çok güzel senaryolar da var.. örneğin sense8’i hiç beğenmedim, yani çok “engineered” geliyor bana böyle diziler, bakıyorlar ne satar diye, sex satar, eşcinsellik satar, farklı şehirlerle farklı izleyicilere dokunmak satar, kavga dövüş satar, hepsinden biraz koyalım da izlenen bir dizi olsun.. tam aksine iyi bir örnek olarak da six feet under verilebilir, içinde cinsellik var ama asla süs olarak değil, bilakis olabildiğince doğal olarak var
  10.10.2018 02:52 ~ 03:00 yaslanmayan user

  ………….spoiler………….

  üst edit: sözlükte ne çok homo varmış ya. sokakta yürüyemeyecek yumuşaklar burada dayılık yapıyor. eşcinsellere saygı duymayı öğrenecekmişiz(!). hele hele hele -yalçın küçük söyleşiyle- ibnelere bak sen…

  abd merkezli uluslararası şirketlerin özellikle soğuk savaş bittikten sonra eşcinselliği normalleştirmeye çalıştığı, bunun için fonlar kurduğu ve türkiye dahil çeşitli ülkelerde belli derneklere hibe milyonlarca dolar akıttığı bilinen bir gerçek.

  abd politikalarını yaymak için sinema ve dizi sektörünü eskiden beri kullanıyor. netflix’in eşcinselliği meşrulaştırma çabası bunun bir halkasıdır.
  10.11.2018 18:28 ~ 19:25 buz baltasi

  bu bir medya stratejisi.

  homoseksüel şarkıcılar, sinema yıldızları ve bunları izleyen ergenler. dejenere olan yaşam tarzı, değişen hayat koşulları ve yıllardır yavaş uygulanan yönlendirmeler.

  edit: buna mukabil türk televizyonundaki güçsüz kadın örneğini göstermek, bununla yetinmeyip herkes senin gibi bastırsın mı demek. buna ne deniyordu?

  “embesillik”
  10.11.2018 18:48 ~ 19:54 midfield maestro

  . .. . . . .. .spoiler. . . . . . .

  artık güldürmeye başlayan durum. yeni bir diziye başlayınca dur bakalım şimdi bu yapımda hangisi gay çıkacak diye düşünmeye başlıyorsunuz. “şu kadın hemcinsine bi değişik baktı kesin lezbiyen” falan diyorsunuz ve işin güldüren kısmı da bunda haklı çıkıyor olmanız.

  son dönemde özellikle lezbiyenlik daha fazla gösteriliyor. bunun yine yıllardır süren “kadın özgürdür, kadının erkeğe ihtiyacı yoktur, gerekirse birbirimizi parmaklarız size yine bakmayız” politikasının bir ürünü olduğu açık. yeni nesil genç kızları arasında daha çok artacak bu durum, orası bariz. Eksib.k

  sorun dizilerde eşcinsellerin veyahut siyahların olması değil, bunların yıllar önce yazılmış eserleri tahrif ederek ve politik kaygılarla, etik açıdan sorunlu bir şekilde lanse edilmesidir.

  problem insanlar eserlerini belirli bir gayeyle yazmış/yazmamış olsun farketmez, propaganda unsuru olarak kullanmak. bu hem yazara hakarettir hem eseri tahrif etmektir hem de belirli politik amaçların etik olmayan bir şekilde empoze edilmesidir. bunu sadece netflix değil, amazon da yapıyor. yüzüklerin efendisinin elflerinin arasına bunları serpiştirmek ters teper ve tepki doğurur. bu, istenmeyen bir tepkiyi doğuracağı için de zararlıdır. her şey bir yana, birkaç yıl içinde tolkien muhtemelen katolik kilisesi azizi ilan edilecek.
  10.11.2018 19:18 garlama

  ağzı açık bu saçma sapan dizileri izleyen angutlara duyurulur. he herkes kendi bilir ne yapacağını biz evladı iyalimizi bu sapıklardan koruyalım yeter bize.
  10.11.2018 19:22 ecmain

  eşcinsel haklarını savunalım ama netflix dizilerinde öyle karakterleri eşcinsel yapıyorlar ki insan bıkıyor.

  örnek: netflix yapımı truva adlı diziyi seyrediyordum. aşil gibi bir adamı hem zenci hem de gay yapmışlar. bir de adam ordu içerisinde asker kalmamış gibi yeğeni ile sevişiyor.
  25.07.2019 16:14 fikirless

  BU YORUMLAR 101 SAYFALIK YORUMLARDAN SADECE 3-5 TANESİ EŞCİNSELLİĞİ SAVUNAN VE HAKLARI OLARAK GÖREN KİŞİLER DAHİ BU DURUMDAN MUZDARİB. ..

 3. sadece o değil video oyunları da asıl tehlike. bir an önce denetlenmesi lazım.

 4. Türkiyede yabancı bi dizinin uyarlaması olan Avlu dizisi de RTÜK den dolayı sadece imalı gösteriyordu iki kadın arasındaki ilişkiyi. Azra ve Deniz karakteri eşcinselmiş orjinalinde. Bu dizi Netflix e satılmış deniyordu. Şimdi açık sansürsüz devam edebilirler

  ayrıca sadece yabancılar değil böyle şeyleri zihinlere alıştırmaya çalışan. türk dizi ve filmlerinde de herhangi bi amaç için kadın kılığına giren erkek veya erkek kılığına giren kadınlar var. bunların örneğiyi sayılamayacak kadar çok. bi örnek mesela şabaniye. çocuklar görüyor gülüyor sadece taklit yapiyor diye gülüyoruz sonra alıştırıyorlar. Alışmaya başladıkmı tamam zaten.

Yoruma kapanmış.