KADEM’in marifeti İstanbul Sözleşmesinin sonucu

Aşağıda vediğimiz İstanbul sözleşmesinin sonuçlarından bir haberi Sema Maraşlı hanımefendi, Nihal Bengisu adındaki bir gazeteciye cevap olarak paylaşıyor.

İki şeyi dile getireceğiz. Birincisi haberi veren site Sabah. “çocuk gelin” başlığı ile veriyor. Haberin içeriğinde ise kızın 15 yaşında olduğu geçiyor. 15 Yaşında aşık olup evlenmeyi göze alabilen büluğ çağına ermiş bir kadın nasıl çocuk olabiliyor? Aynı kadın lisede ve üniversitede gayri meşru ilişkilere girse adı “aşk” oluyor. 50 yaşlarında bile olsa bir adamın yanında görülse “genç sevgili” oluyor. Ama evlenmek istese “çocuk gelin” oluyor. Şeytan bunların ağzı ile konuşup eli ile yazıyor.

İkincisi ise şuurlu Müslümanlar İstanbul Sözleşmesinin zararlarını dile getirdikçe ucu KADEM’e dokunduğu için muhafazakar görünümlü güçten beslenen tipler savunmaya geçiyor. Onlardan birisi de bu gazeteci. Sema Maraşlı hanımefendi cevabı yapıştırmış:

HABER ŞÖYLE:

Ankara Altındağ’da Yenidoğan semtinde oturan Emine Özdemir ve Levent Karakaya, 2006’da birbirlerine âşık oldu. Emine o zaman 15, Levent ise 18 yaşındaydı. Kızın yaşı küçük olduğu için aile evlenmelerine izin vermedi. Gençler birlikte kaçtı. Emine’nin annesi Derya Özdemir, “Kızımı kaçırdılar” diye şikâyetçi oldu. Ancak aile büyüklerinin araya girmesiyle iş tatlıya bağlandı. Emine’nin annesi şikâyetini geri çekti. Genç çifte düğün yapıldı. Evlendiler, mutlu bir yuva kurdular. Seda ve Fırat adında iki çocukları dünyaya geldi. Ancak, markette asgari ücretle çalışıp evini geçindiren Levent’in peşini kamu davası bir türlü bırakmadı. Geçen 20 Şubat’ta 8 yıl 4 ay hapis cezası kesinleşince tutuklanan Levent Karakaya, Ankara Yenikent Cezaevi’ne konuldu. 9 yıl sonra gelen bu şok mahkeme kararı yüzünden genç kadın iki çocuğuyla birlikte ortada kaldı. 

KİRA BORCU EŞYA SATTIRDI 

Aylık 400 TL olan kirayı ödeyemedi. Üç kira birikti. Ev sahibi “çık” deyince, çaresiz evindeki eşyaları yok pahasına sattı. Emine Karakaya, daha sonra, iki çocuğuyla birlikte, pazarcılık yaparak geçinen babasının evine yerleşti. Genç kadın 8 Haziran günü eşini ziyaret için Yenikent Cezaevi’ne gitti. Üzülmesin diye ona dışarıda yaşadığı sıkıntıları söylemiyordu. Duygusal geçen ziyaretin ardından cezaevi kapısında fenalaşan genç kadın yere yığıldı. Emine, yapılan müdahalenin sonrasında eve gönderildi. Dinlenmeye çekildi. Ama kimseyle konuşmuyor, sürekli uyuyordu. Üzüntüden felç geçirdiği, sol tarafının tutmadığı anlaşıldı. 

HASTANEDE VEDALAŞTILAR 

Ankara Numune Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alınan Emine Karakaya 3 gün önce aniden fenalaştı. Yoğun bakıma kaldırılan kadının beyin ölümü gerçekleşti. Cezaevindeki Levent Karakaya’ya durumu akrabaları anlattı. Önceki gün tutuklu bulunduğu cezaevinden jandarmalar eşliğinde Ankara Numune Hastanesi’ne getirilen genç adam yıkıldı. Levent Karakaya, beyin ölümü gerçekleşen eşini 20 dakika ziyaret etti. Ardından yeniden cezaevine götürüldü. Babası Murtaza Özdemir ve annesi Derya Özdemir ise çaresiz, kızları Emine’nin başında beklemeye devam etti. Geride ise dul bir koca, iki küçük çocuk, yürekleri yanan akrabalar ve acı bir hikâye kaldı. 

www.ihvanlar.net

3 Yorum

  1. Mazlumun ahı, yıkar “Şahı” Kimler bu işlerde körlük ve vurdumduymazlık yapıyorlarsa,Ahirete kalmadan bunun bedelini bu dünyada da öderler.

  2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Şu bilmem ne su karaca hamimefendi bir zamanlar saman gazetesinde uzun yıllar köşe yazarlığı yapan hanımefendi mi? Hmm anlaşıldı geçiniz. ..kıymeti harbiyesi yoktur söylediklerinin. ..

  3. Hikayenin devamında ise perperişan olan,’Baban ne iş yapıyor?’ ya da ‘Nerede? sorusunda, sözleri boğazında düğümlenen yavrucaklar var.Annelerini de kaybettiler şimdi.Onlar için sıcak bir kucak da hayal oldu.Arkalarında dağ gibi duran bir baba da olmayacak o en zayıf dönemlerinde.Ya bu çocuklar büyüdüklerinde kime kızacaklar,kimi suçlayacaklar dersiniz?Cevap ortada aslında.
    Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.’ demiş atalarımız.Mazlumun bedduası elbette tutar.
    Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun kardeşimizin.

Yoruma kapanmış.