ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI ismailağa İsmailağa cemaati

Ebu Haris’in cehaleti ortaya saçıldı

11 Temmuz 2019 - 10:50 'de eklendi.

İsmailağa Cemaatinin güzide Hocaefendilerinden alim, mütefekkir ve yazar Hüseyin Avni kansızoğlu Hocaefendi, Ebu Hanzala’nın yedek lastiği tekfirci Ebu Haris’i adam yerine koyup münazaraya gitti.

   Daha konuşmanın başında Ebu Haris’in cehaleti ortaya çıktı.

   Kelime-i Tevhidi okumasını bilmeyen echel “La ilahe illallah Muhammeden Resulüllah” dedi. Arapça kaideye göre “Muhammedün Resulüllah” olması gerekiyor. “den” olabilmesi için başına “enne” gibi bir ek gelmesi gerekir.

   Hüseyin Avni Hocaefendi bu gerçeği söyleyip, Kur’an ve Sünnette kelime-i tevhidin böyle olmadığını söyleyince, videoda sanki Kur’an ve sünnette kelimei tevhid yok dedi gibi lanse edip bir de kendilerini haklı çıkarmak için Kur’an’dan örnek gösteriyorlar. Verdikleri örnek de “Enne Muhammeden” yani kendi cehaletlerini ortaya koyuyorlar. Esasında onlar Hocaefendinin neye itiraz ettiğinden bile habersizler. Bu denli echeller.

   Dolayısıyla bunlarla münazara yapmak bile doğru değil çünkü anlayacak kadar bile temelleri yok.

   Bunlarla münazara yapmak bir fayda sağlamayacaktır. Ümmeti tekfir eden bu zihniyetin ilacı yoktur.

   Devletin de askere giden, oy veren, seçen ve seçileni kafir sayan, bu topraklara sonradan ithal edilen şu zihniyete dur demesi gerekiyor. Tam aksine hücre evleri, yurtları ve sosyal medyalarıyla çok aktifler.

   Ağlarına düşecek Müslümanları bekleyip ailesinden kopartıyorlar. (Bu konuyu ayrıca yazarız)

www.ihvanlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 8 Yorum )

 • ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI ;

  Şu Vehhabi farelerini Ebu horis denen Japon bozmasini Ebu hanzoyu bir güzel evire çevire ipliklerini pazara çıkarmanızı istiyorum sayın edıtör,onların karalama ve yalanlama dolu videolarına yorumlar yazıyorum fakat siliyorlar lütfen artık birileri bu duruma son versin,adamlar ateistlere gık çıkarmıyorlar Yahudiye Hristiyana komüniste tek kelime etmiyorlar varsa yoksa ALLAH dostu Müslümanların alim ulemalarina saldırıyorlar daha kelimei tevhidi telaffuz etmekten aciz herif. ..uzun sakal bırakıp hararetli hararetli konuşmayla ne islam lehine ne de müslüman leyhine hiç bir şey yapılmaz bunlara göre uçan kuş kaçan köpek herkes kafir kendileri gibi düşünmeyen herkes kafir(haşa ve kella). ..bu duruma son verilsin artık. ..bu sitemizden bu ebu horise karşı yeni ataklar bekliyorum. ..yuzbinlerce kişi izliyor YouTube da bunları ve aksiyoner bir konuşmayla milletin kafasını bulandırıyorlar. ..adamın hayatında Yahudiye ateiste ettiği tek bir kelime yok varsa yoksa Müslümanların aleyhine konuşuyor. ..

  Temmuz 11, 2019 11:39 pm
 • Gerçek Fakir ;

  Allahu teala razı olsun

  Temmuz 11, 2019 11:21 pm
 • Guti ;

  bu tipleri nasil ciddiye alinip muhabbet edilir

  Temmuz 11, 2019 4:15 pm
 • Hayri ;

  Hüseyin Avni hocam bu ingiliz tohumlarının dengi değil ki yanlarına çıkmasını doğru bulmuyorum. Elifi mertek zanneden Türkçe okuduğu kitaptan din öğrenen cahiller bunlar.

  Temmuz 11, 2019 2:57 pm
 • Gerçek Fakir ;

  ADMİN: Konuyu mecrasından çıkartan yorumlar yayınlanmamaktadır.

  Temmuz 11, 2019 2:04 pm
 • Yazıcızade ;

  Allah(celle celaluhu) bizleri bu bidat ehlinin şerrine karşı muhafaza eylesin. İnşaAllah bunun da sonu Ebu Hanzala gibi 15-20 sene civarlarına hapis olacaktır. Elbette gönül ister ki bu bidat ehlinin idam edilmesi ve insanların fitneye, fesata ve kafirliğe düşmemesi.

  Temmuz 11, 2019 1:17 pm
 • Hüseyin ;

  Peygamberimizden hemen sonra ortaya çıkan hariciler bugün selefiyiz diye geziyor. İngiliz tohumu hanzala artığı ebu haris ebu hanzaladan daha cahil hiç bişey bilmiyor

  Temmuz 11, 2019 11:39 am