Ebu Haris’in cehaleti ortaya saçıldı

İsmailağa Cemaatinin güzide Hocaefendilerinden alim, mütefekkir ve yazar Hüseyin Avni kansızoğlu Hocaefendi, Ebu Hanzala’nın yedek lastiği tekfirci Ebu Haris’i adam yerine koyup münazaraya gitti.

   Daha konuşmanın başında Ebu Haris’in cehaleti ortaya çıktı.

   Kelime-i Tevhidi okumasını bilmeyen echel “La ilahe illallah Muhammeden Resulüllah” dedi. Arapça kaideye göre “Muhammedün Resulüllah” olması gerekiyor. “den” olabilmesi için başına “enne” gibi bir ek gelmesi gerekir.

   Hüseyin Avni Hocaefendi bu gerçeği söyleyip, Kur’an ve Sünnette kelime-i tevhidin böyle olmadığını söyleyince, videoda sanki Kur’an ve sünnette kelimei tevhid yok dedi gibi lanse edip bir de kendilerini haklı çıkarmak için Kur’an’dan örnek gösteriyorlar. Verdikleri örnek de “Enne Muhammeden” yani kendi cehaletlerini ortaya koyuyorlar. Esasında onlar Hocaefendinin neye itiraz ettiğinden bile habersizler. Bu denli echeller.

   Dolayısıyla bunlarla münazara yapmak bile doğru değil çünkü anlayacak kadar bile temelleri yok.

   Bunlarla münazara yapmak bir fayda sağlamayacaktır. Ümmeti tekfir eden bu zihniyetin ilacı yoktur.

   Devletin de askere giden, oy veren, seçen ve seçileni kafir sayan, bu topraklara sonradan ithal edilen şu zihniyete dur demesi gerekiyor. Tam aksine hücre evleri, yurtları ve sosyal medyalarıyla çok aktifler.

   Ağlarına düşecek Müslümanları bekleyip ailesinden kopartıyorlar. (Bu konuyu ayrıca yazarız)

www.ihvanlar.net

 

https://ihvanlar.net/2019/08/15/ebu-hanzala-ve-ebu-harisi-tekfir-edin/

19 Yorum

 1. Dışarda sadece Ebu haris kaldı o da hapise giderse başka Ebu kalmayacak, başka Ebu türeyebilir. Siyasi meseleleri kabul etmiyorlar onu geçtim bu zihniyet inadına allah gökte diyorlar, türbe ziyaretini niyete göre ayırt etmiyorlar. İbni teymiye çağının sapığıdırbunu diğer ehl-i sünnet alimleri de söylemiştir hala onun peşinden gidiyorlar. Allah müslümanları bilinçlendirsin.

 2. Selefi degilim ama Allah in hukumlerinin olmadigi yerde zulum vardir. Cunku Adalet Allah in koymus oldugu ölçüdür.sen iki kisi arasinda Allah in koymus oldugu olcuye gore muamele yapmazsan, o iki kisiden birine zulm etmis olursun.(miras davalari, cinayet, hirsizlik vs..).O yuzden Allah in hukmuyle hukmetmezsen zalim, fasik olursun. Ben Allah in hukmunu kabul etmiyom kendi hukmumden baskasini tanimam desen kafir olursun.O yüzden seriati benimsemek imanin bir parcasidir. Diger taraftam selefilerin benimsemedigi tasavvufta mutlaka olmasi lazim. Cunku nefsin mutmain olmasi icin tassavvuf gerek. Allahualem

  1. Dogrusunu Allah bilir

  2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   Zaten tasavvuf-tarikat eşittir şeriat’tır. ..Şeriata ters bişey asla yoktur ve olamaz. ..Tarikat ,Müslümanların sistematik bir biçimde kurallı dersli kaidelerine uyarak İslamı yaşayıp yaymasina yardımcı olan müslüman nefsini eğitmeye yarayan terbiye okuludur. ..tıp fakültesinde nasılki öğrenciler tıp öğreniyor hukuk fakültesinde nasıl ki hukuk öğrenilmeye çalışılıyorsa. ..tasavvuf tarikat okulunda da islam öğrenilir kuran sünnet tatbik edilir. ..

   1. Gelde anlat kardeşim bu beyni yosun tutmuş beyinlere serdarsız tarikat zindikliktir serdarsız tarikat olmaz ama malesef ki gariplikleri hep aşikar ifadeye bak anlarsın (hadis sallıyorlar) bu derece basit ve bilgisizce konuşan adamlarla münazaraya nasıl gireceksin ki. Haklısın kardeşim

 3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Kemalist,laik,mason. .. İzmir efradının siyasi ve bürokratların maddi manevi destekleriyle bu adamı koruyup kollayarak Müslümanların içine fitne ve fesat çıkarmak için saldıkları İzmir’de son dönemler de artan İslami hassasiyet ruhunun bu Ebu habis gibi adamların provokasyon videoları ve konuşmalarıyla sekteye ugratilip emri bi maruf da olsun kurs medrese sohbetlerinde olsun islami şuuru yaymaya çalışan tasavvuf tarikat ehli Müslümanların çalışmalarının önünde engel olmaya başlayan bu adamı kemalist İzmirli politikacılar fonlamaktadir bu konuyla alakalı bir başlık açmanızı ve gerçekleri saf temiz art niyetsiz fakat kafası karışık Müslümanların görmesine yardımcı olmanızı uzun yıllardan beridir bir takipçiniz olarak site editorunden istiyorum istirham ederim. .. (YouTube sosyal medya kanallarında yüz binlerce kişi tarafından izlenip yüzlerce yorum paylaşım yapılmakta bu cahil ilimsiz adam tasavvuf tarikat Müslümanlarına her türlü çirkeflikle saldırırken bizim cenahtan cılız ataklar haricinde pek bir karşılık gelmemektedir ve bu bir zamanlar inşaat sıvacısi olan adam daesin halis bayancıktan sonra Türkiye sözcülüğünü yapmaktadır. ..)

 4. hadi diyelim bu ebu haris ebu hanzala(sahabe isimleridir) denen kisiler kelime tevhidi yanlis oldgunu soyluyorlar..
  Dogru olan ibrahimi durus nedir???
  evden camiye camiden eve mi!

 5. ebu hanzalayı bilirsiniz abisi halis abi çok iyi biribiir hafta aynımedresede kaldım diyorduki “ebu hanzala kardeşimdir (öz kardeş anlamında) o kendini bozdu tekfirci oldu onun videolarını izlemeyin boş konuşur ancak” hanzala ve haris tekfircidir allah hidayete erdirsin

  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   https://youtu.be/1Pavh2qI-ZE

   https://youtu.be/2sObauKOegY

   Ebu habis denen çekik gözlü daeş artığı silahla ateş ederek İzmir de menzil sofisini yaralamıstir bunlara dur diyecek kimse yok mu ?bu konuyla ilgili haber yapabilirmisiniz değerli editör. ..millet ic yüzlerini bilsin bu teröristlerin. ..

   1. Birader niye gidip dava açmıyorsunuz madem öyle. Şikayetçi olun dava açın saödırı videosu heryerde var dağ başımı burası. Kanun devlet yönetim yokmu.varsa nerde. Benim asıl korkum bu vahhabi selefi zihniyetinin akp eliyle bilinçli olarak bu ülkede yaygınlaştırılmasıdır. Benim böyle şüpem var. Ebu hanzala denilen terörist i nihe tutuklamıyorlar ? Alp aslan kuytul u hiçbir suçu olmadığı halde tutuklayanlar ,bu adamları neden tutuklamaz sizce. Valla bu memlekette temiz bir yönetim olsa bunlar bu memlemette barınamazdı. Bu işte bir iş var.halk bir yandan dinden çıkıyor diyer yandan vahhabilik aşılanıyor diyer taraftan hükümet kör dilsiz sağır ve ilgisiz.bunlar normalmi sence..

    1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

     Ebu hanzo bayancık yakalanalı aylar oldu usta. ..

     DEAŞ’ın Türkiye sorumlusu olduğu ileri sürülen ‘Ebu Hanzala’ kod adlı Halis Bayancuk hakkında açılan dava karara bağlandı. Gerçekleşen davada mahkeme heyeti, 1 sene 20 gündür tutuklu bulunan Bayancuk’a ‘silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’ suçundan 12 yıl 6 ay ile ‘terör örgütü propagandası’ suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verdi

     Yukarıdaki ebu habis denen inşaat işçisi şahıs hakkında da suç duyurusunda bulunuldu fakat ruhsatsız silah tasiyıp tüm şarjörü bosaltmasina rağmen ve müslüman 4 kişiyi yaralamasina rağmen salıverildi kemalist mason İzmir yönetiminden bu inşaatcıyi bu tiple koruyan kollayan şahıslar var. ..bürokrasisi sağlam,kuytul hakkında dediklerinize katılmıyorum darbeye teşebbüs edilen o an da kalemi kırılmıştır erdoğan’ın diyerek arka çıkmıştır iddia edildiği gibi de video da kesilip biçilme yoktur tüm videoyu kesilmeden kirpilmadan ham videoyu Furkan vakfının sitesinde izledim daha sonra video ordan kaldırıldı kendileri kesip biçip koydular … İran Şia propagandası yapan bir adam Di kuytul,hükümet kuytul ebu hanzo bayancık adna oktar fetos gibi alim musveddelerini paket yaptı sıra bu Japon inşaatcıyada gelecek ALLAHin izniyle . ..

 6. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Şu Vehhabi farelerini Ebu horis denen Japon bozmasini Ebu hanzoyu bir güzel evire çevire ipliklerini pazara çıkarmanızı istiyorum sayın edıtör,onların karalama ve yalanlama dolu videolarına yorumlar yazıyorum fakat siliyorlar lütfen artık birileri bu duruma son versin,adamlar ateistlere gık çıkarmıyorlar Yahudiye Hristiyana komüniste tek kelime etmiyorlar varsa yoksa ALLAH dostu Müslümanların alim ulemalarina saldırıyorlar daha kelimei tevhidi telaffuz etmekten aciz herif. ..uzun sakal bırakıp hararetli hararetli konuşmayla ne islam lehine ne de müslüman leyhine hiç bir şey yapılmaz bunlara göre uçan kuş kaçan köpek herkes kafir kendileri gibi düşünmeyen herkes kafir(haşa ve kella). ..bu duruma son verilsin artık. ..bu sitemizden bu ebu horise karşı yeni ataklar bekliyorum. ..yuzbinlerce kişi izliyor YouTube da bunları ve aksiyoner bir konuşmayla milletin kafasını bulandırıyorlar. ..adamın hayatında Yahudiye ateiste ettiği tek bir kelime yok varsa yoksa Müslümanların aleyhine konuşuyor. ..

 7. Allahu teala razı olsun

 8. bu tipleri nasil ciddiye alinip muhabbet edilir

 9. Hüseyin Avni hocam bu ingiliz tohumlarının dengi değil ki yanlarına çıkmasını doğru bulmuyorum. Elifi mertek zanneden Türkçe okuduğu kitaptan din öğrenen cahiller bunlar.

 10. ADMİN: Konuyu mecrasından çıkartan yorumlar yayınlanmamaktadır.

 11. Allah(celle celaluhu) bizleri bu bidat ehlinin şerrine karşı muhafaza eylesin. İnşaAllah bunun da sonu Ebu Hanzala gibi 15-20 sene civarlarına hapis olacaktır. Elbette gönül ister ki bu bidat ehlinin idam edilmesi ve insanların fitneye, fesata ve kafirliğe düşmemesi.

 12. Kardeşim uzatmaya lüzum yok, biz kimseyi küçültmüyoruz. Herkesin uzmanlığı farklı. Koskoca fıkıh alimleri var ama kürsüde vaaz edemiyor. Bu onu küçültmez, derecesini düşürmez. Hüseyin Avni Hocaefendinin ilimde eline su döken olamaz belki ama konferanslarından da görebilirsiniz hatiplik yönü herkese hitap etmez.

 13. Peygamberimizden hemen sonra ortaya çıkan hariciler bugün selefiyiz diye geziyor. İngiliz tohumu hanzala artığı ebu haris ebu hanzaladan daha cahil hiç bişey bilmiyor

Yoruma kapanmış.