Ali Erbaş: ‘Çocuklarımızı sapkın anlayışlardan korumak hepimizin vazifesi’

   Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, zaman zaman bazı kavramlar ve ‘cinsiyet eşitliği’ gibi sloganlar altında birtakım sapkınlıkların gündeme getirildiğini, çocukları bunlara karşı eğitmenin ve korumanın herkesin vazifesi olduğunu söyledi.

“YARATILIŞA AYKIRI BİR SAPKINLIKTIR”
Erbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
   “Ailemiz, gençlerimiz ve geleceğimiz söz konusu olduğunda, burada şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. Dünyanın çeşitli yerlerinde şimdi ülkemizde de yavaş olmaya başladı, zaman zaman bazı kavramlar, organizasyonlar, ‘cinsiyet eşitliği’ gibi sloganlar adı altında birtakım sapkınlıkların gündeme getirildiğini ve yaygara yapıldığını görmekteyiz. Aileyi tahrip eden, insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan söz konusu propagandanın, özgürlük, onur gibi kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonu ve aldatmacadır. Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır ve tarih boyunca bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş hem de lanetlenmiştir. Yani annelik ve babalıktan vazgeçen cinslerin birbiriyle evlenmelerine varıncaya kadar ileri götürülen bu iş, bütün insanlığın meselesidir, sadece Müslümanların meselesi değil. Bu yüzden çocuklarımızı, gençlerimizi sapkın anlayışlara karşı eğitmek, bilinçlendirmek ve korumak hepimizin vazifesidir.”

3 Yorum

 1. Sosyal medya üzerinde büyük hizmetler yapmamız şarttır.

 2. Eğer savaş yapmadan bir milleti çökertmek istiyorsanız
  genç kuşak arasında çıplaklığı ve zinayı sıradan hale getirin.

  Selahaddin Eyyubi

 3. Bize bir nazar oldu Cumamız Pazar oldu
  Ne olduysa hep bize azar, azar oldu
  … Arif Nihat Asya

  Öyle bir toplum haline geldik ki, İBNELİK normal bir hal aldı, almaması anormal olurdu, zira yıllarca izlediğimiz ÇİZGİ filmlerdeki SUBLİMİNAL MESSAGE ler, medya üzerinden oluşturulan algılar derken sosyal MEDYA…
  Aramızdaki AJANLARINI,hele MAGAZİN haberlerine konu olanları unutmamak gerekir.

  Hepsi aslında ruhumuzdan,kimliğimizden,benliğimizden ufak ufak,kırpa kırpa bu günlere geldik.
  Masonların bir sözü vardır, ışığı yavaş yavaş göstereceksin. Ehli küfür demek cesaretle sahne almaya başladı ise, demek planlandığı şekilde devam ediyorlar.

  Gavur gavurluğunu yapacak elbette, ya bizler bu durumlara karşı nasıl bir önlem alıyoruz?
  Tartıştığımız konuya bakın Allahaşkına, Cübbeli Hocanın, tesettürsüz bir bayanla yapmış olduğu röportaj, haram dı, değildi!!!!

  Gelin interaktif malzemeler üretelim, sosyal medyaya koyalım, karınca kararınca ekip oluşturalım, en azından maddi destek verelim, bi şeyler yapmaya çalışalım, sadece sövmeyelim, birer mum dikelim. Hemen Kemalist Rejim yok eğitim demiyelim, alternatifler üretelim…..

  Selam ve Dua ile

Yoruma kapanmış.