Abdülhamid Han’ın derin Kilise siyaseti

Sultan 2. Abdülhamid Han öyle bir siyasi dehadır ki bir kilise siyasetiyle tüm balkanları yıllarca elinde tutmuş, ittihatçı ahmaklar yüzünden bu siyaset bozulmuş ve işler aleyhimize dönmüştür.

Üstad Kadir Mısıroğlu’nun “Bir Mazlum Padişah Abdülhamid Han” eserinden:

 1. Şamil Çeçendagli, İslam’da din adamı diye bir sınıf yoktur herkes dinin adamıdır. Şayet devlet memuru olmayı secmis isen siyaset yapmayacaksın zira para almadan imamlık yapmak da gayet mümkün.

  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   Tutan mı var seni. ..imam ol para almadan camiide namaz kıldır o zaman gözüm. ..

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  “Sultan 2. Abdülhamid Han öyle bir siyasi dehadır ki”. ..İslamda siyaset yok, müslüman siyaset yapmaz,din adamları haddini bilsin siyasete bulasmasin diyen laik artığı içimizdeki müslümallara gelsin bu dizeler. ..yer yüzünün görüp görebilecegi en azametli en kadirşinas ve mümtaz şahsiyet muhterem gök sultan Abdülhamid Han hazretleri Rahmetullahi aleyh mekanın cennet makâmın âliy olsun. ..

  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   Kalk ayağa da bir bak ey mazlum padişah. ..ey koca sultan. ..senin torunların kâfirin partisine oy verip kalabalıklarını çoğalttı. ..hain dönek ve vefasizligi sen taddıgin gibi bizde tatık. ..seni anlamadıkları gibi şimdide anlamadılar,ama pek yakındır eyvah ne yaptık diyecekler lakin iş işten geçmiş olacak .. .Chp bir parti değil. Türk’e dinini, dilini, ve özünü kaybettirmeye memur, bir katliam müessesesidir necip Fazıl kisakurek. ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir