BirGün adlı paçavra yaz Kur’an Kurslarından rahatsız oldu

   “2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte Türkiye genelinde yaz Kur’an kursları başladı. Diyanet de Camiler vasıtasıyla çat pat da olsa birşeyler yapmaya çalışıyor. (Çocuklar yoğunluktan birşey öğrenemeseler de en azından camiye geliyorlar)
   “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” teması ile açılan kurslar, bazı İslam düşmanı çevreleri rahatsız etti. Paçavra BirGün açılan Kur’an Kurslarının haberini, ‘Diyanet çocukları kuşatmaya hazırlanıyor’ şeklinde alçak bir başlıkla duyurdu.

3 aylık yaz tatilinin başlaması ile 18 milyonu aşkın öğrenciyi Kur’an kursuheyecanı sardı. 17 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayan Yaz Kur’an Kursları 8 hafta devam edecek. Türkiye genelinde 90 bini aşkın camide tecvitli Kur’an-ı Kerim eğitimi ile kısa sure ve dualarla birlikte beş vakit namazın nasıl kılındığı öğretilecek.

18 milyonu aşkın öğrenci İslam’ı ve Kur’an-ı Kerim‘i öğreneceğinden heyecan içindeyken, bazı din düşmanı çevreler rahatsızlık sesleri yükseltmeye başladı.

BirGün adlı aşağılık paçavra, Kur’an kursları ile ilgili haberi ‘Diyanet çocukları kuşatmaya hazırlanıyor‘ şeklinde alçak bir başlıkla duyurdu.

Kur’an kurslarının çocuklar için uygun olmadığını belirten din düşmanları, kursların pedagojik açıdan çocuklara uygun olmadığı saçmalığını öne sürdü.

   Çocuklar Atatürkçü Düşünce Derneği ile Anıtkabire gitse sorun olmuyor ama camiye giderse büyük sorun oluyor.

   Kudursunlar…

   Çıldırsınlar, saç baş yolsunlar…

   Diyanet, cemaatler, tarikatlar gençleri kuşatıyor. Kemalistler onlara zarar veremesin, lağım kokan pislik ideolojilerini dayatamasınlar diye…

 1. Evet eksik çok olmakla birlikte. Mümin hadisata eşyaya müsbet nazar eder bu onun ahlakındandır.
  Bizler çalışmalarımıza bakalım kârların çok olduğu bir mevsimdeyiz unutmayalım. Şeriat hakim olsa sen kaybettikten sonra ne faide. Garip zaman çok kazanç üstad Kadir Mısıroğlu emicemi hiç dinlemedinizmi mübarekler.
  İstikbal islamındır. Unutmayın güneş oda lambası gibi hemen aydınlatmaz zamana ihtiyacı var peyderpey yavaş yavaş.

  1. Sevdum senu :))) OF 61
   Allah Kadir Abimizden razı olsun, mekanı Cennet olsun inşeAllah.

   Sitemize dadanan bazı kriptolara kalsa, her hayırlı işe bir kulp bulup, hemen kötülerler, güza KEMALİZMİ kötülüyoruz diyerek yola çıkarlar, ama yapılan hayırlı işin yanlışlığından dem vurarak ZİHİN bulandırırlar.

   Yetmez ama EVET diyoruz, bütün benliğimizle bu kursları destekliyoruz. Allah yar ve de yardımcımız olsun.

   Selam ve Dua ile

   1. hakikatı konuşuyorum ilmî olarak tabi kemalist rejim ile uyutulduğunuz için önünüzde ki yanmak olan ormanı göremiyorsunuz. bir de ne kriptoluğumu gördün açıklayın çünkü yer yıl camii cemaati azalıyor.

    1. Bakın Can Beyefendi,
     burası tartışma yeri değil, hele twitter hiç değil.
     Tartışma konusu olmaması için, yazınıza iktibas dahi yapmıyorum.

     Siz fikrinizi yazdınız ve de sizin yazınızın altına yazı dahi eklemedim.
     OF 61 rumuzlu arkadaşa hitaben düşüncelerimi yazdım! Siz kendinizle alaka kurduğunuza göre, demek ki, körün attığı taş yerine bulmuş demekten de kendimi alamıyorum.

     Sizden ricam, başkalarının yorumlarına cevap vermekten ziyade, kendi yorumunuzu ekleyin, herkesin düşüncesine saygı gösterin.

     Selam ve Dua ile

 2. diyanetin yaz kuran kurslarının ümmet hiç bir faydası görülmemiştir. yıllardır yapılıyor ama camii cemaatine gelen çocuk-ergen-genç-yetişkin sayısı %0 dır. eğer bu kemalist devlet için tehdit olsaydılar anında yasaklanırdı çünkü çocuk bir sonraski ders yılınca öğrendiklerini unutuyor ve kemalist ideoloji yüzünden asimile oluyor.

  1. Kamalist müfredat devam ettiği sürece, çocuklarımızın zihinleri kirletilmeye ve putperestleştirilmeye devam edecektir..

 3. (Ey kâfirler!) Gerçekten Biz sizi(, gerçekleşme si) pek yakın olan büyük bir azapla uyardık! (Zira her gelecek yakındır, ama kıyâmetin başlangıcı ölümle olacağından, bu azap çok yakındır.) Kişinin, iki elinin sunmuş olduğu (ve bizzat işlediği iyi-kötü her) şeye bakacağı, kâfirinse: “Ah ne olaydı ben (dünyada) bir toprak olaydım (da, mükellef biri olarak yaratılmayay dım)!”/ (Kısas için mahşere getirilen hayvanların toprak olduğunu gören) kâfirin de: “Ah keşke ben (dünyadayken hayvan olaydım da, şimdi onlar gibi) toprak olaydım!”/ diyeceği günde (işte o azap gerçekleşecektir)! – NEBE / 40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir