Milyon dolar alan adamlar Fener ol saçmalığıyla bağış topluyor


  Fenerbahçe başkanı fener ol kampanyasıyla milletten bağış toplamaya başladı. Yaklaşık 32 milyon TL toplandı.

Çiftlik bank vakıasıyla görmüştük ki bu ülkenin bir denizi bir de kerizi bitmez. “Fener ol” adıyla başlatılan ve taraftarlık duyguları istismar edilen halkın milyonlar verdiği kampanyanın da ikinci bir çiftlik bank vakıası olduğu söylenebilir hatta bu daha enayice.

Şöyle ki, çiftlik banka para yatıranlar en azından maddi bir gelir bekliyordu. “Fener ol” kampanyasına destek verenlere geri dönecek hiçbir şey yok. Hatta para bağışladıkları spor kulübünün her oyuncusu ve başındaki adamlar milyon dolarlar alıyor. Onların yaşadığı lüks kimsede yok.

Gelin görün ki insanlara biz “Allah için” yardım edin demeye çekinirken ve zaten Allah için olunca cimrilik edilirken, milyon dolarlar alıp keyif yapan adamlar milletten çok rahat bir şekilde para dilenebiliyor ve millet de ne var ne yoksa veriyor.

Bu futbolcular ne bir ilim, bilim, sanat, icat üretecek. Ne millete ne vatana fayda sağlayacak… İnsanların ihtiyacı olan hiçbir dalda etkileri yok. Ancak vakitleri boş yere harcamaya ve boş beleş heyecan vermeye yarıyorlar.

Yazık, vallahi yazık…

4 Yorum

 1. ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

  Bu Ali Koç, OSMANLI HÂNEDÂNINI selânikli kamal la beraber yıkan HAİM NAHUM’UN TORUNU’DUR, bildiğimiz kadırıyla ( kaynak: rahmetli KADİR MISIROĞLU). Daha fb nin başına gelir gelmez dedim “bu adamın dedesi osmanlıyı yıkmıştı, buda fenerbahçeyi yıkmakla bırakmaz, parçalar”!!! diye, ancak kimse bana inanmamıştı.. peki o halde… hep birlikte bekleyip görelim bakalım…

 2. Formaya da ENAYİLER SAĞOLSUN .Yazdırsınlar tam olur 🙂
  Türkiyenin 2 . Büyük Sığır çiftliği FENERÇİFTLİĞİ A.Ş.

 3. Kültür emperyalizmi ürünü, kendi öz malımız olan GÜREŞ müsabakaları TRT den canlı verilmezdi, hatta ingiltereden Futbol gibi programlar yapılır, BATI menşeili SPORLAR adeta beyinlere kazınırdı, bütün bunlar benim çocukluğum ve gençliğimde şahit olduklarım!
  Haliyle yeniden bir toplum yaratmak(!HAŞA SÜMME HAŞA), ancak özünden koparmakla mümkün olabilirdi, maalesef devlet eli ile TOPLUM özünden uzaklaştırıldı.
  Bundan böyle abuk sapık yerlere fitre, zekat, sadaka toplanırsa hiç şaşmamak gerekir.
  Ölçü KURAN ve HADİS olmayan terazi haliyle neler neler tartmaz! Adam sanki Somali deki aç insanlara yardım topluyor, gelde içerleme.

  Yazık Yazık hemde mübarek RAMAZAN ayında. Müslüman ülkesinde, Müslümanların inancıyla çaktırmadan alay etme denir buna.

  Selam ve Dua ile

 4. caps süper olmuş olayı özetlemiş

Yoruma kapanmış.