ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI ismailağa İsmailağa cemaati

İnternet perişan etti, gençliğin durumu vahim

29 Nisan 2019 - 23:18 'de eklendi.

“Yılanla oturun ama televizyonla oturmayın. Yılan soksa canınızdan olursunuz televizyon imanınızdan eder” diyordu büyüklerimiz. Televizyon belli ölçüde “verici” olarak şeytanlık görevini yerine getirmeye devam ediyor. Her türlü ahlaksızlığı, gayri meşru ilişkileri kitlelere ulaştırıyor ve aşılıyor. Ancak internet bugün başka bir misyon üstlenmektedir.

HEM ALICI HEM VERİCİ
İnternet her eve ve cebe girmesiyle beraber ahlaki zaafları kontrol altına alarak insanları içine çekmeyi başarmış, fiilen içinde yer bulmasını sağlamıştır.

Dolayısıyla hem ahlaksızlığa düşüp “veren”, hem de ahlaksızlığı görüp yapan “alıcı” konumuna sokuyor. Özel hallerini alenen paylaşmaktan tutun da aklını yitirmiş divaneler gibi anlamsız hareketlerle kendisini rezil etmeye kadar. Tabi ki onlar bunu rezil olmak değil fenomen olmak olarak adlandırıyorlar.

VİNE, TİKTOK, INSTAGRAM, YOUTUBE VS..
Durum gerçekten çok vahim. Dünyaya hükmetmiş aziz milletin evlatları kendini aleme rezil rüsva ediyor. Kısa videolarla müzikler eşliğinde anlamsız hareketler yapanından tutun, -sözde başı kapalı veya açık fark etmez- bedenini sergileyenlere, fenomen olma uğruna türlü şaklabanlıklara kadar her türlü rezalet şuan dünyaya açık bir şekilde yayınlanıyor.

Şuraya birkaç örnek koysak mideniz bulanır, kusarsınız.

Rezil haller o kadar aleni ve utanmadan yapılıyor ki, bu millete Allah tarafından büyük bir ikaz gelmemesi kaçınılmaz diye düşünüyor insan.

HERKES EVİNE SAHİP ÇIKSIN

Müslüman anne babalara bu noktada büyük görev düşmektedir. Şuurunu vermeden eline telefon sıkıştırdığınız çocuklarınız ne hallerde bilmiyorlar. Açtıkları hesaplardan, yaptıkları videolardan haberleri yok. Ne iğrençlikler yaptıklarını göremiyorlar. Baba zannediyor ki, benim uslu kızım imam hatipten eve, evden imam hatipe gidip geliyor. O yolda, arkadaşlarıyla veya yalnız kalınca neler yaptığından haberi yok.

Ya haberimiz olacak ve kontrol altında tutacağız ya da hiç vermeyeceğiz. Evlatlarımız, 2 dakikalık hevesler uğruna rezil hallere düşüyor, maskara oluyor, boş işler kovalıyor. Bizler tedbirimizi alalım ve akrabalarımızdan başlayarak uyaralım. Bir şuurlanma hareketi başlasın. Bu rezaletler artık son bulsun.

www.ihvanlar.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 4 Yorum )

 • cem k guner ;

  bilgisayardan dini sitelere girince mesela ehlisünnetbüyükleri ya da ihvanlar gibi sitelere girince sanki google ve youtube sizin eğiliminizi buluyor ve anında tasavvuf karşıtı linkler ve selefilik propogandası yapan videolar üst sıralara yerleşiyor. ilginç değil mi ? internetin faydaları da çok. ama eminim ki birileri internetten savaş yürütüyor. çok sistematik çalışıyorlar.

  Mayıs 1, 2019 12:04 pm
 • mustafa ;

  bir hadis var bir kadinla bir erkek başbaşa kalirsa 3 cusu şeytandir kitaplara baktigimda veya etrafimda arkadaşlarim atnattiginda başlarina böyle bişi geldiginde kacma ve kurtulma olmuş yusuf aleyhisselam gibi ve okuduklarimda kurtulanlar olmuş benimde başima geldi zinadan kurtuldum ama malesef internetten kurtulamiyosunu o telefonla baş başa kaldinizmi hiç sansiniz yok yok şeytan da teknolojinin nimetlerinden yararlaniyo bikere bulaştinizmi kurtulamiyosunuzda şimdi telefonda haber bile bakmiyom tek habwr baktigim ihvanlar işte bir sohpete gittim kalp gözü acik mübarek dedi evladim harama bakmayin kabirde karşiniza cikacak zaten varya kiyamet günü kipatlar yerine şü cep telofonlarin geçmişi acilsin yeter buze günah olarak dikkat edin kardeşlerim kabirde fana azaplar var dikkat edin baktinizmi imana cok zarar veriyo kadinlardan uzak durun helaliniz haric

  Nisan 30, 2019 11:58 am
 • Müstehak ;

  Ee sen bu millete hakkı haykıran hocaları indirirsen kürsülerden yerlerine kendini öven hocaları bırakirsan, çiçekten böcekten trafik haftasından bahsedersen toplum hale gelir.

  Çalışma üretim yok, hep borç sıcak para… Kaynak yok vergi vergi, Tarım gitmiş, Hayvancılık gitmiş, Ekonomi gitmiş, Ahlak Maneviyat gitmiş, Cihad Şuuru olmayan ılımlı İslam getirilmiş. Nasıĺ bir sonuç bekliyordunuz?

  Nisan 30, 2019 2:13 am
  • mustafa ;

   tamamda dedigin dogru kardeşim ama insanlardan cogu haktan hoşlanmiyo biliyom adam dogru anlatinca hemen şikayet edilip aliniyo benim başima geldi gördüm dogru insan pek tercih edilmiyo insanlar bundan hoşlaniyo ihsan şenocak hocayi diyanetmi aldi yoksa halkmi iyi düşünmek lazim

   Nisan 30, 2019 4:51 pm