Mahmud Efendi hz: Kafirler muradlarına eremez! Fakat…

   Mahmud Efendi hazretleri, kafirlerin tüm gayretlerine rağmen istediklerini elde edemeyeceklerini ifade buyururken “fakat” diyor ve Müslümanların zaaflarına dikkat çekerek aslında Müslümanların gafletleri sebebiyle kafirlere yol açtığını ifade ediyor:

   Mevla bizi uyandırıyor ama uyanmak isteyen yok denecek kadar az. İnsanlar çok derin bir uykuda. Neler oluyor? Bu millet Avrupa’nın sinemasına ,tiyatrosuna, kulübüne, maçına, haçına her şeyine aşık olup Allah’a baş düşman olmuşlar.

   Onu için Mevla Teala buyuruyor: “(O aşık olduğunuz, hayran kaldığınız kafirler var ya) Allah’ın (celle celalühü) nurunu, Kur’an’ını, ağızlarıyla söndürmek isterler. Allah Teala ise nurunu tamamlamaktan başka bir şey murad etmez. İsterse kafirler bundan hoşlanmasınlar.”

   Şimdi bundan şu işareti anlıyorum acizane Rabbimizin izniyle. Onlar ne kadar büyük silahlarla, ne kadar kalabalık ordularla, ne kadar fazla kuvvetlerle Kur’an’ı söndürmeye çalışır olsalar da, Mevlanın nurunu söndürmeye uğraşmaları, Kürre-i arzdan Mevlanın güneşine üflemeye benzer. Ancak bunu yapabilirler. Dünya’dan güneşe üflemekle birşey olur mu? Olmaz. İşte en büyük güçleriyle Kur’an’ı söndürmeye çalışanlar da hiç bir şeye nail olamazlar.

Fakat! Bir fakat var oda nedir?

   Eğer Müslümanlar Kur’an-ı Kerime sahip çıkmazlarsa o zaman kafirler muradlarına erer. Mesela Müslümanlar kesilmeyi bekleyen bir buzağı gibi yere yatarlarsa kafirlerin çizmesi altında ezilirler. Ne kadar acıdır ki günümüzdeki Müslümanların çoğu böyledir.
Kur’an-ı Kerim’e, ilme, medreselere, sakala, sarığa, çarşafa sahip olsaydık şimdi nerelerdeydik. Fakat bu güne kadar bunlara gereken önem verilmedi. İnşaallah şu kadar çarşaf giyenlerin hürmetine Mevla Teala memleketimizi düşmanların eline vermez. Sizler buna inanın. Ancak arada sırada öyle haberler geliyor ki, çarşaflı bir hanımın Avrupa modasına meyyel olduğunu ve benimsediğini duyuyoruz. Olur mu böyle şey?

Müslüman bir hanım dininden asla taviz vermemelidir. Bu mülkün Allah’ı (celle celaluhu) vardır. İmansızlar onu saymıyorlar. Demin dediğimiz gibi onlar anlamaz, bizde mi anlamayalım?

*Sohbetler, 10. sohbetten…. (Siraç yayınevi)

2 Yorum

  1. MaşaAllah.

  2. ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

    EYVALLÂH.. YAW ARKADAŞ, HER NE VARSA İSLÂMA KARŞI OLAN, TERS GELEN, ZARAR VEREN, ISLÂMA ENGEL OLAN VS, SONUCUNDA OK HEP AYNI YERE ÇIKIYOR!!! BATI MEDENİYETİ DİYE G…DEN UYDURMUŞ OLDUKLARI VE BUNU 95 YILDIR MÜSLÜMANLARA, YÂNİ OSMANLI TORUNLARINA ZORLA DAYATTIKLARI, ŞEYTÂNİ GÂVURLAŞTIRMA PROJESİ “LÂİKLİK” PİSLİĞİDİR.. EVVELÂ EĞİTİM SİSTEMİMİZ MUTLAKA DEĞİŞMESİ LÂZIM.. YÂNİ ÇOCUKLARIMIZIN KALPLERİNE DAHA İLK OKULDAN İTİBÂREN, HERHANGİ BİRİSİNİN SEVGİSİNİ DEĞİL, EVVELÂ ÂLEMLERİN RABBI OLAN ALLAH’IN VE RESÛLUNUN SEVGİSİNİ YERLEŞTİRMEMİZ VE TANITMAMIZ LÂZIM.. AYRICA KELİMEYİ TEVHÎDİN ANLAMINI, YANİ TÂĞUTLARI, ŞİRK’İ, KÜFR’Ü, HELALLERİ VE HARAMLARI EN AZINDAN ÖĞRETMEMİZ LÂZIM, LÂKİN BUNLARA DA “LÂİKLİK” PİSLİĞİ ENGEL OLUYOR MÂLESEF… İŞTE BU YÜZDEN, LÂİKLİK DENİLEN ŞEYTÂNİ GÂVURLAŞTIRMA PROJESİ (TÂĞUTİ SİSTEM) YIKILMASI, HEYKELLERİN, PUTLARIN PARÇALANMASI LÂZIM, ALLAH’IN İZNİYLE TABİİ Kİ…

Yoruma kapanmış.