Hatay’da Skandal Dinler arası diyalog afişi


Hatay’da havalimanında çekilen fotoğraf Vatikan tarafından başlatılan ve Türkiye’de Fetö tarafından uygulanan Dinler Arası Diyalog faaliyetlerinin hala dah bitmediğini, birileri tarafından sürdürüldüğünü gösteriyor.

Afişte kullanılan dil Fetö’nün faaliyetleri ve söylemleriyle birebir örtüşüyor… İmama Paskalya kutlatan bir dil Papa patentli Fetö dilidir.

(Bazıları diyecek ki, “hayır, burada şehir kastediliyor. Şehirde bu üçünün de kutlandığı vurgulanıyor” diyecek. Fakat afiş profesyonelce hazırlanmış bir tuzaktır. İmam, Papaz ve Hahama söyletilen söz çerçeveye alınmıştır. İsimleri de yazılmıştır. Tamamen diyalog safsatasına hizmet için tasarlandığı anlaşılmaktadır.)

Ve bir not: Bu isimle bir imamın seçilmiş olması sizce tesadüf mü? (Ya da böyle bir imam var mı? Bu pozu vermek için Diyanetten izin aldı mı? Diyanetin haberi var mı?)

Fethullah Uğraş! Ne kadar da manidar…

www.ihvanlar.net

11 Yorum

 1. Söylemekten dilimizde tüy bitti akp içinde bir sürü fetöcü var. fetönün siyasi yapılanmasına hiç dokunulmadı. AKP ile fetö o kadar iç içe geçmişti ki siyasi ayağına operasyon yaparsak akp nin itibarı sıfırlanır oyları erir korkusuyla harekete geçilemedi.

 2. Kardeşler
  Dinler arası diyalog denen şeyin, diyalogla-tebliğle- müsamaha ile bir alakası yoktur. Bu hareketin temel felsefesi, dinlerin birbirlerini eşit platformda muhatap almalarıdır. Bu teklif bir kaç kez Efendimize (s.a.v) yapılmış ve Efendimiz (s.a.v) kesinlikle kabul etmemiştir. Sen bizim putlarımıza ses çıkarma, biz de senin Allahına haşa birşey söylemeyelim, şeklinde tekliflerdir bunlar.
  Böyle bir anlayış, ancak dininden şüphesi olana yakışır. İslam kamildir, mükemmeldir. Başka bir dinden alacağı hiçbirşey yoktur. Müslümana düşen gayrimüslimlerin merasimlerini yapmalarına engel olmamaktır o kadar. Bayramlarına katılamayız, saygı duyamayız, hoş göremeyiz. Hele hele kendi bayramlarımız ile asla bir tutamayız. İbadette dahi onlara benzeyemeyiz. Yahudiler 10 Muharremde oruç tutuyor diye biz 9-10 Muharremde tutarız orucumuzu.
  Bu konular hassastır. Allah muhafaza bu işlere müsamaha, imanı tehlikeye atar. Parti taassubu ile yaklaşılacak bir iş de değildir. Yarın mahşer gününde herkes hesabını kendisi verecektir. Patates soğan 5 lira, benzin 7 lira olunca kıyameti koparan, elektrik kesilince komaya giren insanları idare ediyordum, gavurlar problem çıkarmasın diye idare-i maslahatta bulundum diyebilir, Cenabı Allah da kabul edebilir veya etmeyebilir. Biz bunu bilemeyiz. Bize düşen, böyle manzaraları görünce tepki göstermek, dilsiz şeytan olmamaktır.

  1. Tamamen haklısınız değerli kardeşim. Allah razı olsun.

 3. MUHTEREM ARKADAŞLAR BU RESİM HATAY MÜFTÜMÜZÜN VERDİĞİ BİLGİYE GÖRE SEKİZ YIL EVVELKİ BİR RESİM. ESKİYİ YENİ GİBİ GÖSTERMEMEK İCABEDER. BENİ DE YANILTTINIZ. ALLAH İÇİN DAHA DİKKAT ETMEK LAZIM.

  1. Açıklama linkini gönderir misiniz?

  2. Bu fotoğrafı 21 nisan 2019 tarihinde hatay havaalanında çektim ve hocalarıma gönderdim. Resim eski mi yeni mi bilmem ama hataya ayda 1-2 giriyorum bu gidişimde gördüm ve hemen fotoğrafını çekip gönderdim. Hatay müftümüz havaalanına bir uğrasın.

 4. ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

  Zaten “Hatay Büyükşehir Belediyesi” diyor afişte.. Peki, Hatayda, Belediye seçimlerini
  CHP=(CEHENNEME HAZIRLIK PARTİSİ) kazanmamışmıydı??? DEMEKKİ chp belediyelerini takip edersek, açıkça görürüz fetö yü VE pkk yı nasılda desteklediklerini..

 5. Güzel ironi kardeş

 6. yav kardeşim bi s……. edin şu diyaloğu miyaloğu. bu apaçık küfürdür. yani sadece diyalog küfrüne mi karşıyız? her türlü küfür zaten kol geziyor ve bu da onlardan bir taneleri. küfre vurgu yapmalıyız. hatları hududları keskin çizgilerle ayırt etmeliyiz.

  1. Dinler arası diyalog onların yanında, Şakacı şirinin, kutu verip açınca içinden patlayıcı çıkmasına benzer.

 7. Bu ülkeyi 16 yıldır TEK başına chp zihniyeti yönetiyor gardaşlar ne yapalım?akp iktidar olursa bu yanlışlıklar biter, akp’ye OY vermeye ve toplamaya devam

Yoruma kapanmış.