5 Yorum

  1. Sizde ahlakmı varda ahlak diyorsun! Gavur İzmir işte birâder.

  2. İzmir böyle yunan tohumları ile dolu

  3. Zorluk, sıkıntı, eziyet kimi zaman hayırlara vesiledir, bizler bunu bilmediğimizden “ah, vah” eder sızlanırız. Oysa meselâ, zorluk dönemlerinde davamıza daha sıkı ve daha samimi bir şekilde sahip çıkarız, çelik gibi olur birbirimize iyice kenetleniriz. 28 şubat zulüm döneminde de aynısı olmadı mı? Çekilen onca eziyet bizleri daha şuurlu yapmadı mı, birbirimize daha sıkı bir şekilde kenetlemedi mi? Peki sonra ne oldu? Müslümanlar iyi kötü bir ferahlığa kavuştu, rahatladı, serbestlik kazandı. Bunun neticesinde altlarına cipleri çektiler, ikinci ve üçüncü hatunların peşine düştüler, lüks hem de ultra lüks dairelerde villalarda, konaklarda yaşamaya başladılar, kul hakkına tecavüze başlayıp ibadetlerini aksattılar, israfa saplandılar. Benzer bir durum Peygamber Efendimiz (SAV) zamanında da görünmüş olacak ki Ö.N.Bilmen merhum Hadid Suresinin 16’ncı ayetinin tefsirinde bu ayetin Müslümanların benzer bir durumunu kınamak için indiğini belirtir. 28 şubat döneminin zulmü sona erip de biz Müslümanlarda bir rahatlamanın görülmesinden sonra davamıza ve mukaddesatımıza sahiplenme seviyemiz maalesef düştü. Düşünce de gördünüz ezanımız ıslıklandı, bu yaratık gibiler başörtülü kadınlara “ahlaksız” deme cüretini kendilerinde buldular, mukaddesatımıza saldırılar arttıkça arttı. Bunlara sebep veren bizleriz. İbadetimizi rahatlıkla yaptığımız için, kızlarımız başörtüsü ile okula gittiği ve devlet dairelerinde çalıştığı için, subay olabildiği için iş bitti demeye başladık. Adım başı İmam Hatip açılınca “netice aldık” dedik. Kâfir uyanık, kâfir zamanı kolluyor, kâfir fırsatını bekliyor, kâfir tuzakta. Zaman, aslında hiçbir zaman, cip zamanı değil, ikinci ve üçüncü hatun kovalama zamanı değil, israf ve lükse bulaşma zamanı değil, lüks rezidans hevesine kapılma zamanı değil. Zaman akıllı ve uyanık olma zamanı. Nefsimizin pis arzularına yenik düştüğümüzde kafamıza öyle bir balyoz indirirler ki bir daha elli sene kendimize gelemeyiz. İşte bu mahlûkun sözleri bunun son derece açık ve net delili.
    Selametle

  4. Bu ve bunun gibiler hep vardı ve olacak da.Sosyal medya yaygınlaştığı için de bunların duydukları,besledikleri kinin birebir şahidi olduk.Bu adam sadece açığa vurmuş kinini ya gizleyenlerine ne demeli?Ben bunları gördükçe İslam sancağının tekrar dalgalanmasını,Müslümanların tekrar güçlenmesini ve İslam düşmanlarına korku salmasını istiyorum.MFakat günümüz Müslümanlarına bakınca ben bu arzuyu duyanını göremiyorum.Çocuklarını dahi bu yol üzere yetiştirmiyor yetiştiremiyoruz.Okuması bile iyi bşr yere gelebilmek,kariyer sahibi olabilmek için.’Ben,ben,ben!’ diyen Müslümanlardan olduk.Sözümüze dahi güvenilmiyor artık.İnsanlar bizden kötülük bekler hale geldi.Dinimiz istismar edilir hale getirildi.Dinle aldatanların sayısı arttı.Artık yüzü,sakalı bembayaz,baktığında heybet duyduğun,dilinden zikir eksik olmayan yaşlılarımızın sayısı azalıyor.Bizleri birer birer terkediyorlar.Bizlerin biran önce silkelenmesi ve kendine gelmesi gerekiyor.Özümüze dönmemiz,kendi etrafımıza ördüğümüz kabuğumuzu kırmamız gereķiyor.Aksi taktirde bunun gibi İslam düşmanları bizden değil biz onlardan korkacağız.

  5. ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

    Ahlaksız terbiyesiz, edepsiz, beğenmiyorsan git israilde yaşa, ata larının yanında, orda sana süper muamele ederler, yobaz, gerizekalı herif!!!

Yoruma kapanmış.