Sahte Mehdi yeni çıktı taze taze

Bu insanlar efsunlanıyor mu yoksa cinleniyor mu yoksa birileri konuşmaları için para mı veriyor? Abuk subuk farklı tipler kendilerinin mehdi olduğunu söylüyor. Onları buna iten sebep nedir? Akılda var olan noksanlık mı yoksa cinler mi musallat oluyor veya birilerinin yeni oyunu mudur araştırmak ger ek.

4 Yorum

 1. A.Şeyma kafası karışık

  Allahu ealem… Hocalarım siz daha iyi bilirsiniz diyerekten benim anladığım kadarıyla kafasına göre zikir çekenler ilim de yoksa bir haller olabiliyor.Bu kişi kadar olmasa da kendilerini üstün,çok farklı hallerde görmeye başlıyorlar. Özellikle yüksek sayıda Esmaül Hüsna okuyanlarda… İlminiz var, bunu da araştırıp lütfen bu konuda da yazar mısınız?
  Şu sıralar çok popüler. Bakıyorsunuz geçmişte şarkıcı mı manken mi ne bilmediğim bir kadın bile El Vedud diye kitap çıkarıp sayılı Esmaul Hüsna ve birsürü okumalar, uygulamalar yazıyor. Bu konuya hocalar değinmezse iş nereye varır Allah bilir. İnsanların zaaflarını kullanıyorlar.

  Bir de itibar edilen bir hocaefendinin cemaatinden bazı hanımlar bile çok evhamlı,bazısı bir değişik. Rüya görüp şu sure veya başka okunmalı deyip kendi aralarında okuyorlar.
  Ben de bir ara okudum, rüyamda ve uykudan uyanırken korktum.
  Herkeste farklı oluyor galiba bilmiyorum.
  Bu konuda ben de merak ediyorum kimler, hangi zikirleri çekebilir. Bazı zikirlerde icazet mi gerekiyor? Bu konuda kimi dinleyelim?
  Allah c.c rızası için bir şey yapmak isterseniz lütfen bu konuda bilgilendirin. Şimdiden teşekkürler…

  1. Öncelikle kardeşim kafan hiç karışmasın,herkese mürşid gerekmez,sünneti resulallaha uymak yeterlidir.Ki peygamberin yaşam biçimidir madem ki biz onu peygamber olarak kabul etmiş ve iman etmişiz o zaman onun ardılı olarak onun gibi yaşamamız gereklidir.zikir ve tesbihata gelince her önüne gelen kafasına göre bir şey çekmemelidir.Bir vird çekilecekse bir mürşidin,ustanın rehberin bunu vermesi hereklidir.Aksi takdirde kişinin psikolojisi bozulur ve psikiyarrik bir vakıa olur doktor,doktor gezer ama şifa bulamaz.Bireyin haramdan sakınması yanında şüpheli olandan sakınması ancak insanı takva sahibi eder.Şimdilik bu kadar selam ve dua ile…

  2. Seyma hanim.
   Mursidler manrvi rehberdir..
   Bunu rededen biri olarak eskiden! haddini bildirdiler!!!
   Usul belli yol belli ask.. huzur.. zikir.. naksibendi tarikati.. yaşiyorken koş menzile aski sevmeyi ogren nasibin varsa..

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  sahte mehdi dur ALLAH’ını seviyorsan zaten ortalık karışık. ..git bi elini yüzünü yıka kendine gel. ..

Yoruma kapanmış.