Yapı Kredi Kültür yayınlarından çıkan ahlaksız kitaplar

Kitap adı: ” İNANILMAZ BİR GECENİN HİKAYESİ ” 

Bunu kim hangi psikoloji ile Türk halkına sunuyor? Kimler izin veriyor ve kimler yayınlıyor?

   Bu ahlaksızlığa bir dur denilmeyecek mi?

13 Yorum

 1. mitoloji küfürdür

 2. Ne dünyamıza ne ahiretimize yaramaz. Allahım buboş şeylerle meşgul olanlardan etmesin. Rabbim bizikendi ilmiyle meşgul olanlardan etsin.

 3. Ahlaksızlığı mitoloji , hikaye , roman diye alıp okumak elini kuduz köpeğin ağzına sokup, ama bu kuduz köpek tabiatı bu deyip ısırmamasınını ummaktır.

  Herşeye pislige sanat , mitoloji , oyun diye normal karsilayalim kabullenelim

 4. Arkadaş yazmış bil herşeyi bil gençlerin kafası her şeyi tv ve diğer yayınlar sayesinde biliyor o yüzden deist,ateist,mezhepsiz oluyorlar,mitoloji adı altında(uydurulmuş yunan tarihi)çocukluktan itibaren beynimize yerleştirildi bu sayede noel babanın bilinmediği ev yok buna karşılık nasrettin hoca sadece gülmek için anlatılan masaldan öteye geçemiyor,önceliliğimiz olmıyan çok tanrılı dinleri değil bir olan ALLAH’Ü TEALA CC.ve islamı,peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesselamı ve hayatını öğrenip öğretmemizdir,tv ler çok etkili bir silah orada iyi yayınlarda var kötü yayınlarda var bizim bir anlatmamıza karşılık orada yüzlerce anlatım var,çalışmak,anlatmak ve gayret sarf etmemiz gerekiyor.ALLAH’U TEALA C.C.yardımcımız olsun.

 5. Kötü de ama mitolojiyi de bil. Mitoloji, tarih, felsefe bilmeden ne şimdiki dünyayı anlayabilirsiniz ne de şimdiki gençlere ulaşıp bir şey anlatabilirsiniz. Şimdiki gençler yirmi sene önce vaaza gelen gençlerle aynı değil. Kimse zeusa tapmiyor merak etmeyin. Mesela Cübbeli hocam sürekli İmam Rabbani hazretleri ile Eflatunun hikayesini anlatıyor. Halbuki aralarında 300 sene var. Tarih bilmezden gencler bunları duyup bir daha da vaaz dinlemiyor. Demem o ki: İslam dışı kaynakları sevme, ama bil. En azından ne olduğunu bil.

  1. önce kuranı kerimi bileceksin başşştan sona kompile. sonra yüzlerce hadisi şerif bileceksin sonra siyer tarihini öğreneceksin ama sentezleyerek , öyle ezbere değil. sonrasında usuluddin ve usuluhadisi temel ve zaruri miktarca belleyeceksin. daha sonra da dilersen arkadaş, artık mücehhez olduğun muntazam kuran ve sünnet ışığı altında her türlü mitoloji ve batıl inançları al karşına ve köklerini kazı .
   Demem o ki: İslamı güzelce öğren sonra diğer şeylerle ilgilen oku oku oku. En azından islamın ne olduğunu / ne olmadığını bil.

   1. Tebliğ için dünyaya yayılan sahabenin hangisi bu dediklerini biliyordu? Tebliğ için yeteni bil yeter. İslam dışı ilimlerin hepsi ilm-i siyasete yardımcı olmak için. Yoksa senin dediğin gibi önce allame ol sonra tebliğ yap diye düşünürsen ömrün yetmez.

 6. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Yapıkredi kimin,kimlerin bankası? K.. şirketinin,k.. şirketi kimlerden oluşuyor?!söyleyeceklerim bu kadar. ..

 7. Bu Yunan mitolojisi.Bizimle ne alakası var?Ne dinimizle,ne ahlakımızla ne de benliğimizle uyuşur.500 yıl Dünya’ya hakim olmuş Osmanlı nesline bu kitapları mı okutmuş?Birinci Dünya Savaşı’nda ecdadımızı doğrayanların mitolojisini cümle cümle okutmak zorunda mıyız neslimize? Bu nesil herşeyi bilsin, herşeyi tatsın diye diye ahlak kalmadı.Peygamberimiz sallallahu aleyhi vesselem boş ilimden Allah Teala’ya sığınırmış.Gençliğin kafası oldu boş kazan.Ayrıca bu tür kitapların konusundan hasta ruhlular kimmiş daha iyi anlaşılıyor.

 8. Hasta mısın siz? Bunlar mitolojik öyküler. Tabi ki olduğu gibi yayınlanacak.

  1. Mitolojik olarak ne görürsek almak zorunda mıyız? Yayınlamak zorunda mıyız? Bir kriterimiz ölçümüz olmayacak mı? Hasta olan kim?

  2. yani apaçık şirk olan bir şeye ” bu kötü ” demeyelim mi anlamadım ?

  3. mitoloji pornoyu absorvemi ediyo?

Yoruma kapanmış.