Ortalık büyü yapan fal bakan Medyum doldu

   Bazen “büyü” bazen de “fal” adı altında gelecekten haber verme(!) işleriyle meşgul olan insanlar hızla türüyor.

Daha çok internetten bu işi yapanların yanı sıra İstanbul, Ankara gibi şehirlerin elit yerlerinde tabela asan bile var. Bazılarının vergi levhası dahi mevcut.

Ve bunlar hızla türemekte, insanları kandırmakta ve sömürmekte.

İşte onlardan bir tanesi:

İnternet sitesi üzerinden büyü siparişi aldığı iddia edilen Medyum Mehmet Mustafa Aydın isimli şahıs, büyü yapma yalanıyla çok sayıda insanı dolandırdı. Derdi olan, çıkar yol bulamayan çaresiz insanları hedef alan söz konusu şahıs, insanların paralarını alarak umut tacirliği yaptı.

“Her türlü büyüyü yapıyor”

İnternette kendine ait bir site açan dolandırıcı medyum, çok sayıda büyünün açıklamalarını ve faydalarını yazdı. İddialara göre kendisini telefonla arayan insanlardan önce verdiği hesap numarasına para yatırmasını isteyen medyum, daha sonra gerekenleri kendisinin kargoyla göndereceğini söyleyerek insanları ikna ediyor. Konuya ilişkin gazetemize ulaşan mağdurlar, medyum Mehmet Mustafa Aydın isimli kişinin kendilerinin binlerce lirasını alarak telefonlara bir daha bakmadığını ve kendilerine hiçbir şey göndermediğini söyledi.

‘1 büyü 1300 TL, 2 büyü 2200 TL’

Yaptığı büyünün ‘Kara büyü’ gibi olmadığını ‘Rahmani’ olduğunu yani dinen bir yaptırımının olmadığını iddia eden medyum, 1 büyü için yaptıracak kişiden 1300 TL para isterken 2 büyü yaptırılması durumunda ise indirim yaparak 2200 TL’ye halledilebileceğini belirtiyor. İnsanlara büyü için garanti de veren şahıs, büyünün tutmaması durumunda ise ücretsiz olarak işlemin tekrarlanacağını söylüyor.

“İnternet sitesinde vergi levhası var”

İnsanları kendine güvendirmek için kendi sitesi olan buyuyapanhocalar.com adresinden ‘Yaşam koçluğu ve astroloji sertifikası’ ve ‘Vergi levhası’nı da yayınlayan medyum Mehmet Mustafa Aydın‘ı mağdur olan insanlar mahkemeye verdi. Mağdurlar, umutlarını ve paralarını sömüren bu dolandırıcının hukuk karşısında cezalandırılmasını ve başka insanların bu kişi tarafından mağdur edilmemesini istiyor.

9 Yorum

 1. kardeşim ne işiniz var büyücüde falcıda ,sen rabbine dua et,hem büyü haram, müslüman insan büyüye başvururmu,Allah cc kuranı kerimde dünya karşılığında ahireti sattılar demiyormu,şu üç günlük dünya hayatı için ebedi hayatını cehennem ediyorsun,haksızlığamı uğradın Allaha havale et ve sabret,bir müslüman medyuma falcılara gitmez..

 2. Selâm aleyküm abi …istanbulda büyü yapanların sayısı cok mu??özellikle beşiktaş sarıyer şişli beyoğlu bana köpek gibi saldırıyorlar sanırım rezillik için büyü yapılıyor

 3. Adam başarısız olmuş yaptıranlar mağdur olmuş rezilliğe bak yapanda yaptıranlar da ceza almalı gerçi hepsi cehennemi boylayacak

 4. cübbeli hoca medyumlar hakkında uyarmıştı. https://www.youtube.com/watch?v=VglDkHpha9A

 5. Bu ne rezalet.Diyanet uyumasın.Bu konuda halkı bilinçlendirsin.Hükümette bir an önce bu ve bunun gibi büyücülere gereğini yapmalı.

  1. diyanet mi uyarsın?

   yok ya ?!

   Diyanet onların üzerinden döner gelir işi hak tarikatlara vs getirir ustaca.

   Diyanetin karşı konuşacağı onca küfür ve şirk varken daha buna sıra gelmez inan.

 6. Haberde adı geçen siteyi inceledim.Eğer mağdur dedikleri kişiler büyü yaptırdıysalar onlara hiç üzülmedim ama üzerlerinde büyü olduğundan şüphelenip bu adama bakım yaptırdıysalar ve dolandırıldıysalar, o zaman mahkemeye gitsinler ve paralarını geri alsınlar.Çünkü üzerlerinde büyü yoksa bile adam var diyecek,çözmek için para alacak.Ayrıca adam başarı muskası, koruma muskası vs her işe girmiş.Bunları ne kadar yolsam kardır demiş.
  hele şunu görünce anladım ki adam dolandırıcılıkta sınır tanımamış:
  http://buyuyapanhocalar.com/wp-content/uploads/2018/01/Untitled-2-copy.jpg

 7. telefondan veya uzaktan isim anne ismi felan soranlar var ya, onlara ölmüş bir kişinin ismini verin de görün nasıl salladığını…

Yoruma kapanmış.