Kadınların camide verdiği rahatsızlıklar

   Bir gurup arkadaş Almanya Köln’de Cumhurbaşkanı’nın açtığı ve kadınları da davet ettiği camiyi ziyarete gitti. Yaşadıklarını şimdi ondan dinleyelim:
   Caminin avlusuna çıktığımızda kadın erkek karışık çok rahatça hareket eden (size göndermek için) fotoğraf çekmeye bile haya ettiğimiz etekleri bir karış bile olmayan topluluklarla karşılaştık.
   Camiye girdiğimizde bizi bir bayan hoş geldin diyerek karşıladı.  Ayakkabıları mızı şuraya koyun rahat edin diye bir sunumda sonra arkadaki bayanlara eşarp vereyim camiyı ziyaret edin diye davette bulunuyordu.
   Camide ise kadınların saflarında arasında dolaştığını erkek kız selfiye çekmeler üst katta kadınlara ayrılan yerde perde olmaması namaz kılan bir kaç kişinin herkesçe görülmesi gibi şeyleri müsaade ederek namazlarimizi kadınların içinde kılarak kendimizi dışarıya attık.  Allah ehli sünnet ten bizleri kıl kadar ayırmasın selam ve dua ile…
 
KADINLARIN CAMİYE GELMESİ
   Bu konunu İslam’daki yeri bellidir. Bir devlet başkanının hükümleri değiştirmesi veya güncellemesi söz konusu olamaz. Kadın camiye gelebilir ancak en çok sevap aldığı namazı evinde kıldığıdır. Camiye gelirse yeri bellidir. Kendilerine ayrılan bölümde mesture bir şekilde, ses yapmadan (seslerini erkeklere duyurmadan) kılarlar.
 
   Kadının evinde kılması erkeğin ise camide kılması en faziletli olanıdır. Dolayısıyla kadınları en faziletli olandan daha az olana çağırmak iyilik yapmak değil kötülük yapmaktır…
www.ihvanlar.net

Dikkatinizi Çekebilir

6 Yorum

Yorum Ekle
 1. Gökhan Altunbezer

  Bu nasıl başlık infassızlar..
  Reisimiz r.t.e kadınlarcamiye gelsin dedide erkek bölümünemi girsin dedi.
  Art niyetli başlıklar atmayın reisimiz recep Tayyip Erdoğan olmasa bu uygulamyı bile kuramazdınız onun vesilesiyle dik duruşuyla bugünlere geldik şimdi rahata kavuşunca şu böle bu böle deyip atıp tutmayın eski günler olsa nefes alamazdınız bu uygulamanızda iki gün içinde şuna buna aykırılıktan kapanırdı biraz vefalı olun vefalı Allah ıslah etsin

 2. Cumhurbaşkanı dinde reform istemedi be abartmayim

 3. Peygamberimiz zamanında tesettür ayeti geldigi zaman medine sokaklarindaki kadınlar kara kargalar gibiydi. Farkettiyseniz kara Kargalarin yüzleri kara. Yani sahabe hanimlarinin yuzleride kapaliydi. Şimdi böyle tesettüre bürünen hanim kardeslerimiz buyursun camiye gelsin. Vesairi evinde edeple otursun. Vekarne fî buyûtikunne… bu ayet inince Ümmü seleme annemiz hiç evinden cikmadi. Bunu baz alarak yazdiklarini bi daha oku seyyah kardeşim. Tayyibe de Allah istikamet versin. Bu kadınları bu kadar meydanlara o mu döküyor yoksa yardimcilarimi vesile oluyor bilinmiyor

 4. Cumhurbaşkanı dinde reformda istemişti hiç şaşırmadım din tahripçisi olarak kitaplara adı yazılmalı…

 5. İslam idaresinin hakim olmadığı bir ülkede bütün bu yaşananlar şaşırtıcı değildir. Her türlü gayriislami icraat beklenebilir. Acı olan ehli takva geçinenlerin bu durumdan rahatsız olmak bir yana, durumu savunur hale gelmeleridir. Allahın emrini değil, şahısları ön plana almalarıdır. Gözlerini ve kulaklarını kapatıp, bir sürü şeriat dışı eylem ve söylemi olan birisini her halükarda savunmaya geçmeleridir. Doğruyu söyleyeni önce bu ehli takva geçinenlerin dokuz köyden kovmalarıdır şaşırtıcı olan, acı olan…
  Kadınların camiye çağırılması tali bir konudur amma zihniyeti yansıtması bakımından manidardır ibret alana. Kadınlar çocuklarını bırakıp rahatça iş hayatına atılsın, daha fazla çalışsın diye dedeye nineye maaş bağlayan zihniyet, herhalde daha fazla sevap alacak mulahazasiyla kadınları camiye davet etmemektedir.
  Bunlar dini ve dindarlığı sulandırma projesinin parçalarıdır. Kimi ayete, kimi hadise, kimi edebe, kimi örfe ters düşen bir sürü icraat, toplu halde değerlendirilirse, yapbozun parçaları yerine oturur, resim ortaya çıkar.

 6. Cumhurbaşkanımız kadınları camiye gelmeye teşvik etmekle hüküm mü değiştirdi? Ben cumhurbaşkanımızın davetinde böyle bir hüküm değişikliği görmedim. Şayet siz cumhurbaşkanımızın davetinde bir hüküm değişikliği görmüşseniz bunu paylaşır mısınız. Gözden kaçırdığımızı görelim, bilelim. İkincisi sizin de dediğiniz gibi kadının evinde kıldığı namaz daha faziletli olmakla beraber kadının camiye gitmesinin kesinlikle yasak olduğuna dair bir hüküm de bulamadım. Bilâkis kadının camiye gitmesini engelleyenlere Efendimizin mani olduğu İbrahim Canan Hocamızın Kütüb-i Sitte’sinde yazıyor. Fitneye sebep olabilecekleri endişesi ile kadının süslenip püslenip camiye gitmesi doğru bulunmuyor. Bence ibadet maksadı ile ve ibadete uygun kıyafetle camiye giden ve cami edebine uyan kadınlara engel olmaya yönelik kampanyanızdan sonuç alabileceğinizi zannetmiyorum. Şimdi diyeceksiniz ki “biz bu şekilde camiye gelen kadınlara karşı değiliz”. Ama kampanyanız dışarıdan öyle okunmuyor. Kampanyanız “yobazlar, kadının hiçbir surette camiye gelmesini istemiyor” şeklinde okunuyor.
  Bence tenkitleriniz SultanAhmet camisindeki manzaraya bakarak, o yönde yapınız, ibadet için camiye gelen kadınları camiden uzaklaştırmaya çalışmayınız. Varsa hatalarını belirtiniz ama onları Allah’ın evinden kovma gayretine girmeyiniz. Almanya’da görülen nahoş manzaranın kat ve katı S.Ahmet camisini ziyaret eden turist hatunlarda görülmekte. Onlara değininiz.
  Bir başka husus. Dinimiz kadının camiye gitmesini kesin bir şekilde yasaklamamışken siz buna karşı tavır alıyorsunuz. Peki, erkeklerin çıplak ayak ile camiye girmesi dinen yasak değilken neden bunu da tenkit etmiyorsunuz, buna neden tavır almıyorsunuz? Çıplak ayak ile camiye gelip tırnakları ile oynayan hatta ve hatta parmakları ile içi pislik dolu ayak tırnaklarını koparıp yere atan hayvanları neden tenkit etmiyorsunuz? Senaryo değil gözümle gördüğümü yazıyorum.
  Selametle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2018 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.