ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI ismailağa İsmailağa cemaati

‘Filistinli mahkûmlar kobay olarak kullanılıyor’

23 Şubat 2019 - 0:52 'de eklendi.

İsrail işgali altındaki Filistinliler zor günler geçirirken; İsrailli ilaç şirketlerinin ‘skandal’ uygulaması ise büyük tepki çekti. İsrailli Profesör Nadera Shalhoub-Kevorkian, Siyonist işgal hükümetinin büyük ilaç firmalarına Filistinli mahkûmlar üzerinde testler yapmasına izin verdiğini açıkladı.

ÇOCUKLAR ÜZERİNDE DE TEST

İbranice Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Kevorkian, İsrail askeri firmalarının Filistinli çocuklar üzerinde de silahları test ettiklerini ve bu testleri işgal altındaki Kudüs’ün Filistin mahallelerinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

New York City’deki Columbia Üniversitesi’nde konuşan Shalhoub-Kevorkian, İbranice Üniversitesi için bir araştırma projesi yürütürken verileri topladığını söyledi.

Profesör, Kevorkian “Kudüs’teki Rahatsız edici Alanlar – Şiddet Teknolojileri ” başlıklı konuşmasında, İsrailli yetkililerin, Filistinli mahkûmlar üzerinde hangi gaz bombalarını kullanacağını denediğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta İsrailli yetkililer, bazı hastalıklardan muzdarip olduktan sonra İsrail hapishanelerinde ölen Filistinli Fares Baroud’un cesetini teslim etmeyi reddetmişti. Ailesi ise, bu tür testler için kullanılabileceğinden korkutuğunu açıklamıştı.

MAHKUMLAR ÜZERİNDE 5 BİN TEST

Bu arada Meclis Komitesi Başkanı Dalia Itzik, Yedioth Ahronoth gazetesine yaptığı açıklamada da, İsrail Sağlık Bakanlığı’nın ilaç şirketlerine yeni mahkûmların ilaçlarını test etmelerine izin verdiğini ve 5.000 testin yapıldığını belirtti.
Belçika ACOD sendikasının kültürel sekreteri Robrecht Vanderbeeken ise, Ağustos 2018’de Gazze Şeridi’nin nüfusunun “açlıktan ölmek üzere, zehirlenerek ve çocuklar organları için kaçırılıp öldürüldüğünü” uyardı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA

Son 5 Yorum

 • Yazıcızade
  Ak Parti kabinesi Mevlüt Çavuşoğlu, Hulusi ak »
 • Yazıcızade
  İlim yok, politika yeteneği var. İlim yok, ke »
 • seyyah
  S.Arabistan yöneticilerinin halihazırdaki tut »
 • seyyah
  Topkapı Müzesi eski başkanı Haluk Dursun ve ş »
 • Gülsüm
  Böyle bir sözleşme nasıl bu zamana kadar gele »
 • İLGİLİ HABERLER