ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI ismailağa İsmailağa cemaati

Sigara haram ama İzmir şarabını dünya markası yapacakmış

13 Şubat 2019 - 23:49 'de eklendi.

Birisi bu olayı açıklamalı, açıklığa kavuşturmalı, izah etmeli.

Diyanet İşleri Başkanı çıkıp “sigara haram” diyor ve Erdoğan’da destek vererek aynı düşüncede olduğunu ifade ediyor. Bu esnada Ak Parti İzmir adayı çıkıp: “İzmir şarabını uluslararası marka yapmak istiyorum” diyor.

Habar şöyle:

AK Parti’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’e konuştu.

Zeybekci, sohbetin başında “Nerede fotoğraf çektirelim?” diye soran Özkök’e “Urla’da bağlarda çekelim” cevabını verdi.

Özkök’ün “Ama orada şarap bağları var” hatırlatması üzerine Zeybekci, “Ben İzmir şarabını uluslararası marka yapmak istiyorum. Bağcılığın gelişmesi için özel enstitüler kuracağız. Unutmayın ben Denizliliyim. Orada Güney’de ve başka yerlerde binlerce dönüm şarap bağı var” ifadesini kullandı.

SİGARA ŞÜPHELİ, ŞARAP KESİN HARAM

Hakkında kesin hüküm bulunmayan ihtilaflı bir konuda “kesin haram” diyerek sigaraya karşı savaş açanlar (mücadele etmek güzel bir husus ama) hakkında bulunan ayet ve hadislerle haram olduğu kesin olan şarabı dünya markası yapmak isteyen bir belediye başkan adayı var. Sigaraya haram fetvası veren başkanlar şarap hakkında neden susmakta? Bu belediye başkanı adayına bir itiraz gelmeyecek mi? Diyanet bir cevap vermeyecek mi? Erdoğan bir düzeltme yapmayacak mı?

Öyle ya! madem din adına konuşuyorsunuz, haram fetvası veriyorsunuz o halde kati olarak haram olan bir şeyi müdafaa edene neden sessiz kalıyorsunuz ve en önemlisi bu konuda neden bir çalışma yapmıyorsunuz?

Aynı hassasiyeti vergi alınan fuhuş evleri, vergi alınan kumar/bahis/piyango, faiz gibi haramlarda da gösterirseniz samimiyetinizi mutlak ölçüde anlamış olacağız.

Ve bekliyoruz… Başkanlık gibi büyük yetkileri de barındıran bir makama gelindiği, büyük engellerin aşıldığı şu dönemde bu adımları bekliyoruz…

Şunu da ekleyelim ki, İzmirlinin sempatisini kazanmak için Allah katında rezil olmayın. Ki zaten İzmir’i baştan sona rakı fabrikasıyla donatsanız sol kesimin oyunu yine alamazsınız. Onlar sizin bu tavırlarınıza gülüp alay ediyorlar, keşke farkında olsanız. Hem halkın hem HAKKIN nazarında düşüyorsunuz.

www.ihvanlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA

Son 5 Yorum

 • Yazıcızade
  Ak Parti kabinesi Mevlüt Çavuşoğlu, Hulusi ak »
 • Yazıcızade
  İlim yok, politika yeteneği var. İlim yok, ke »
 • seyyah
  S.Arabistan yöneticilerinin halihazırdaki tut »
 • seyyah
  Topkapı Müzesi eski başkanı Haluk Dursun ve ş »
 • Gülsüm
  Böyle bir sözleşme nasıl bu zamana kadar gele »
 • İLGİLİ HABERLER