Kadınlar hakkında doğru söyleyen Mehmet Karalı’ya sahip çıkın

   Prof. Dr. Mehmet Karalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sebebiyle “kadın düşmanı” olarak ilan edilip hakkında linç kampanyaları başlatılıyor. Bakalım söylediklerinin neresi yanlış ve kadın düşmanlığı siz karar verin.

  Ne diyor Mehmet Karalır:

   “Aile hayatına yönelik bazı politikaları yanlış buluyorum”

   Bir öğretim görevlisinin aile kurumu hakkındaki endişelerini dile getirmesi elbette doğal bir şey. Ve haklı da. Çok büyük hatalar ve yanlışlar var. Sema Maraşlı bu konulara ziyadesiyle değiniyor. Mesela sınırsız nafaka meselesi bir çok aileyi dağıtmış ve erkekleri mağdur etmiştir. Hala bu konuda bir düzenleme yapılmış değil.

   “İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan ya da Başkan olmaktan veya başırılı! bir iş kadını olmaktan çok daha elzemdir”

   Bu cümlenin eksiği var fazlası yok. Çok doğru bir değerlendirme. Çünkü ailenin maddi yükü baba, manevi yükü anne üzerindedir. Baba helalinden para kazanırken kadın çocuklarını geleceğe hazırlar, evini şen tutar, eşini mutlu karşılar. Yorgun olan eş huzuru ve mutluluğu evinde bulur, sekine iner.

   Çocuğuna ve eşine hizmeti kölelik olarak algılatan sistem patrona kesin itaati “özgürlük” olarak sunuyor…

   Evde bir düzen kalmıyor. Çocuklar başıboş yetişiyor. Kadın da yorgun olduğu için evine itina gösteremiyor. Kocasına alakası daha zayıf oluyor.

   Güçlü kılınmak sloganıyla iş sahasına çekilen kadınlar patronlarının emrine itaatkar, eşlerine isyankar oluyor.

   Kadınlar neden başarılı iş sahibi, makam sahibi, yönetim sahibi olmak uğruna daldan dala atlıyor, hedefler koyuyor da kaliteli bir evlat yetiştirip mutlu huzurlu bir ev inşa etmek için hedef koymuyor? Sistem neden buna yönlendirmiyor?

   Çünkü sistem hala Siyonist menşeli Batı’dan ithal düşüncenin etkisinde…

   Diyoruz ki:

   PARAYLA GÜÇLENEN KADIN DEĞİL, AHLAKLA ŞUURLANAN KADIN

   Hükumet maalesef bu konuda baltayı taşa vurmuştur. Aile bakanı Kemalist düşünceye sahip, aileden habersiz bir kadındır. Aile bakanlığına bir kadın getirerek meseleleri çözeceğini zannedenler yanılır. Tribünlere oynayanlar ise aldanır. Neticede iş işten geçer.

   Şuan boşanmalar artmış aile müessesesi yok olmaya yüz tutmuş durumda…

   Hal böyle iken doğruyu söyleyenler elbette dokuz köyden kovulur. Çünkü Diyanetinden tutun da hükumetine kadar her yer Feminizm etkisi altında…

www.ihvanlar.net

————————–

11 Yorum

Yorum Ekle
 1. Ben de yanlış bir söz göremiyorum.Üç çocuk yapmak değil,bir ailenin sağlam temeller üzerine oturtulması,yetişen bireylerin ahlak ve iman üzere yetişmeleri,kaliteli bir neslin büyümesi önemlidir.Evet sayının da önemi vardır ancak içi boş bir sayının ne değeri vardır?
  Ne olaydı şu neslimiz Ömerler Ebu Bekirler,Fatihler,Selahaddinler gibi yetiştirilseydiler.Ne olaydı anneler ve babalar Cehennem’e odun mu yoksa Cennet’e bir müslüman mı yetiştirdiklerinin muhasebesini yapabilselerdi.

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Şimdi bu sözün neresi yanlış? Bu sözde hata arayan, ALLAH’da da peygamberde de hata arar çünkü sözler aynı dusuncede. ..kadınların iş hayatında işgal ettiği kapladığı yerlerden dolayı,erkeklerin çalışma alanı kısıtlanıyor,ve bu olay halkın yapı taşı olan aile birliğini temelinden sarsıyor,işsizlik büyük bir sorunsa kadınların her alanda çalışması bunun en büyük örneği diye düşünüyorum. ..pek tabiki kadınların da çalışacağı ortamlar var yok değil örneğin kadın doğum doktorlugu gibi.fakat ne hikmetse bir çok kadın erkek doğum doktorunu tercih etmekteler. ..vitrine kadını koyup müşteri çekmeye çalışan marketler başta olmak üzere beyaz eşya dükkanları,mağazalar haber kanalları da cabası. ..kadın’ı bir meta bir eşya gibi kullanarak toplum yozlastırılıyor,haydi kızlar okula dendiginden beridir okullarda 18 yaş altı cinsel taciz suç oranı ve gayrimeşru çocuk oranı had safaya dayandı. ..kaç tane lise tuvaleti tıkandı vidanjörler de bebek ceninleri çıktı bu korkunç bir şey. ..kaç genç kız bakireligini kaybedip doktorlara bakirelik ameliyatı oldular. ..tam bir çamur çukuru BU NEREYE KADAR BÖYLE SÜRECEK. ..

 3. Kadın calismasada bu işlere yeten erkek sayısını Mevla mevcut kılar kadın hemşire Dr olsun devlet işlerine karışmasın aksine ihlas diye bir şey kalmıyor ortada feyiz dua bereketi kayboluyor mevlam izin istediği emri değildir kadının imza yetkisi kadın erkekle bir olsaydı hayiz görmedi.

 4. Ben öğretmenim.Bu yazının doğru yanlış tarafları var.Kadinlar artık Türk erkeğini beğenmiyoruz.Cunku ailesini koruyan kollayan erkek kalmadı.Cani isteyince acımadan tekme
  yi basıyor.Cocuguna bakmıyor kadınlar ortada kalıyor.Bu durumda kadınlar eğitimli olmalı ailesini toparlayabilmeli.Bu bir realite.Ancak her kadını çalıştirmyi deniyor akp.Bu kadın ve erkeğin birlikte alması gereken bir karar.Ucuncu kişilere laf düşmez.Yarim gunluk çalışma programlar var batida, bu ülkemiz için çok uygun.Esler dönüşümlü çocuklarına bakabiliyor.Her çalışan kadın yollu değildir.Ev hanımları daha azitti şimdi.O yüzden haysiyetli bayanlara özenli davranin.Ben hem eve he işe yatıyorum.Engelli bir çocuk büyütüyorum.Biryandan dil ogreniyorum.Yani denge

  1. Türk erkeğini beğenmemeniz veya erkekten zulüm görmeniz(asla tasvip etmiyorum) Sizin için çalışmaya FETVA MI OLDU ,CAİZ Mİ KILINDI …? Nefsiniz hemen fetvayı bulmuş.Kabir de ve berzahta ve mahşer de de bu fetvanızı kullanırsınız artık…AHZAB SURESİNİ AÇ DA OKU BAYAN …

 5. Sayın mehmet karalı.sizin gibi düşünenlerin tercümanı oldunuz teşekkür ederiz.aiehayatı ortada görünüyor,fakat içten büyük çöküntü var.hanımlar evlerine çekilip ,olduğuyla yetindigi zaman ancak düzeliriz..aile bakanı haydi çalışmaya diye hanımlarla iş yerlerini doldurana kadar,hanımlara ve eşlere huzurlu bereketli aile hayatı nasıl olur,bunun hakkında seminerler versin.asrı Saadetin aile yapısını ,ailelere işlesin.

 6. Hergün kocasından dayak yiyen asagilanan kendi ailesi tarafindanda sahiplenilmeyen bur kadın hayata nasıl tutunacak söyler misiniz…boyle.ornekler o kadar fazla ki cevremde …ben öğretmenim elhamdülillah ev hanımı olan bir çok bayandan daha cok ilgileniyorum evimle evlatlarimla… calismak isteyen birine ahkam kesmek kimsenin haddine değil..biraz ev hanimlarini inceleyin bakalım günde kaç saat geziyorlar

  1. BiR MÜSLÜMAN,ELHAMDÜLİLLAH

   KENDİNİ AVUT DUR,MESELE SİZİN ÇOCUĞUNUZ İLE İLGİLENMENİZ DEĞİL,ERKEK ÖĞRETMEN VEYA İDARECİLERİN ARASINDA NE İŞİNİZ OLDUĞUDUR.”EVLERİNİZDE OTURUN,PERDE ARKASINDAN İSTEYİN….” GİBİ AYETLERİ NE YAPACAĞIZ PEKİ…?BİR KADINI BAŞKASINA MUHTAÇ EDECEK ERKEK(SIĞIR SÜRÜSÜ) YARIN MAHŞERDE CENAB-I HAKK’A AYRI HESAP VERECEK.HELE O KADINLARA SAHİP ÇIKMAYAN DEVLET YÖNETİCİLERİNE DE HESAP DİYE BULAŞIK YIKATILMAYACAK…

   1. Çok güzel bir cevap olmuş. Herkes kendine bir kılıf bulmuş gidiyor kötü örnekler vererek. Tevekkül kalmamış. Tevekkül kalmayınca da bahane ve gelecek kaygısı başlar. Eee o kadar üniversite okuyanlar boşa mı okudu, kariyer yapmasın mı, kocasının eline mi baksın. Ya koca dövüp boşarsa gibi ıvır zıvır hep bu millete aşılandı. Kadını kariyer ve para peşine sürükleyenler hesabını Allah’a (cc) verecek.

 7. Kimse ev hanımı veya iş kadınını kıyaslayıp birbirine üstün kılmaya çalışmıyor.Elbette kadınlar eşleri izin verdiği müddetçe,fıtratlarına uygun,helal ortamlarda çalışabilmekteler ancak mesele kadınların iş hayatına itilmeye çalışılmaları,en ön planda olan annelik ve eş kavramlarının öneminin azaltılamaya çalışılmasıdır.Neden kocası ölen veya ağır hasta olan,boy boy çocukları olup bir de kimsesi olmayan bir kadın çalışmaya itilmekte?Bu kadına neden sahip çıkılamıyor?Ondan neden çalışması bekleniyor?Neden çalışmak istemeyen bir bayan evlilik kriterlerine uyamıyor?Neden okulları bitirip de ‘Ben bu cıvık iş ortamlarında çalışamam,yoksa maneviyatımı kaybederim.’diyen bşr bayana uzaydan gelmiş muamelesi yapılıyor.Çocuğu olan bir bayan çocuklarına bakmak isteyip işine geri dönmek istemediğinde neden eve para girmeyeceğinin hesabı yapılıp da bu bayan illa da çalışmaya itiliyor.Mesele bizlerin değer yargılarının değişmesidir.Mesele annelik,eş kavramlarının untturulmaya çalışılmasıdır.Mesele kaliteli anne ve kaliteli baba kavramlarına vurgu yapılmayıp en önemli meselemizin kadınların iş hayatında olmasıymış gibi gösterilmesidir.Mesele artık çoğu işyerlerinde hatta muhafazakar kesimlerin iş yerlerinde kadın ve erkeklerin birlikte çalışmalarından sebep cıvık ortamların oluşmasıdır.Artık muhafazakar evlilerde dahi boşanmalar artmış durumda.Artık okuyan ve ekmeğini de eline alan kızlarımız evlenmek istemiyorlar.Hem daha rahatlar hem de evlenmekten korkuyorlar.Bizim meselemiz büyüdü de büyüdü,bunu kimse göremiyor.Ailelerimiz kırmızı sinyal veriyor.

  1. Şunu da eklemek isterim ki toplumumuzda karısını çalıştırıp yan gelip yatan,eşinden aldığı parayı kumara,içkiye yatıran pekçok erkek tipi de mevcuttur.Evin geçimini sağlamak erkeğin asli vazifesidir,bunu kimse değiştiremez.Kadına ekstradan yük bindirmeye kimsenin hakkı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2018 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.