“Atatürk ilah değildir” dedi tutuklandı

   Yuh artık! Neler oluyor? dedirten bir haber…

Edirne’de 10 Kasım törenleri sırasında “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” sloganı atan 21 yaşındaki Emine Şahin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

“Atatürk ilah değildir”

Edirne’deki törenlerde, tören alanının yanından geçen Emine Şahin, “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” sloganı attı. Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Şahin, daha sonra ‘Atatürk’e hakaret‘ suçlamasıyla gözaltına alındı.

“Bu şekilde anmak dinime aykırı”

Edirne Emniyet Müdürlüğü‘nde ifadesi alınan Emine Şahin, pişman olmadığını Atatürk‘ü bu şekilde anmanın dinine aykırı olduğunu savunarak tören alanına da bilerek geldiğini söyledi. Geceyi gözaltında geçiren Şahin, işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi‘ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Emine Şahin, ‘Atatürk hatırasına alenen hakaret‘ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi

DOĞRULAR YANLIŞLAR

   Haber doğruysa bir kadının bu şekilde bağırmasını biz tasvip etmiyoruz elbette. Ancak söylediği şey yanlış mı? Ve nasıl bir hakaret var?

   Olan bir şeyi söylüyor, olmayanı da katmıyor. İlah değildir diyor, ilah mı? Bu şekilde kutlamak dinime uygun değildir bu sözün Mustafa Kemal ile ne alakası var?

KEMALİZM ADINA ZULÜM

   Mustafa Kemal adına zulüm yeniden başlıyor. Ağzını açanın içeri atılması gibi bir algı, korku havası oluşturma çabası içindeler.

   Bu zulümler halkın uyanışına vesile olacak diye düşünüyoruz.

   Çünkü bir kişi kahramansa korumaya ne gerek var? Kanun korunan dünyada tek kişi Mustafa Kemal. Hakkındaki belge ve bilgiler açıklanamıyor. Yasak. Ağzını açarsan, yayınlarsan hapse giriyorsun.

   Demek ki korkulan şeyler var!

  Fetö Fethullah adına zulüm yapıyordu kemalistler de Mustafa Kemal adına yapıyor.

www.ihvanlar.net

23 Yorum

 1. Referandum isteriz. Söz konusu kanunun kaldırılmasını referanduma götürsünler.

 2. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Papaz tutuklansa bütün Hıristiyanlar toplanır karakola gider hesap sorar…
  Haham tutuklansa bütün Yahudiler toplanır karakola gider hesap sorar…
  İmam tutuklansa… Müslümanlar “Şerefsiz kim bilir ne suç işledi” der…
  Bu yüzden kaybediyoruz…MÜSLÜMALLARDAN sen bizi kurtar RABBim

 3. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Emine Şahin isimli Kız çocuğu istanbul’dan Giden
  25 Avukatın Ortak Görüşü Provakator
  Olmadığı Yönünde Hemfikir Lakin
  Erkek Erkeğe kendi korumalarıyla İlişkiye Girdiği için
  Diyarbakır’dan Edirne’ye Sürülen Hâkim
  Provakatörmüdür Değilmidir
  Sizlere Soruyorum ? Hakkı söylediği için müslümanlar tarafından provakator damgası atılan kendi din daşlarimiz olduğu sürece bizim belimiz doğrulmaz paronayak olmuşuz her hakikati söyleyene provakator diyerek,ALLAHin karşısında durulur kıyam da durur gibi durulmaz ALLAHdan başka ilah yoktur denilmesi provakatorluk ise,putları kıran hazreti İbrahim aleyhisselam kabedeki 300 kusur putu temizleyen hazreti Muhammed sallallahualeyhivesellem de zamanındaki putperestlere göre provakatorluk mu yaptılar haşa ve kella ve ya da 14 asırdır camiilerden ALLAHU EKBER, LA İLAHE İLLALLAH ALLAH EN BÜYÜKTÜR ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR diyen muezzinler de mi provakator ?!?! Süslümallardan ve müslümallardan utanıyorum. ..burası ne Suriye ne Filistin ne ırak ne mısır kendi içimiz kendi topraklarımız ve namusumuz kızımız içerde suçu ALLAH TAN BAŞKA İLAH YOKTUR dediği için

  Şarkıcı Sıla’ya sahip çıkmak için sıraya giren muhafazakar kadın derneklerini basta aile bakanını Edirne’de tutuklanan 21 yaşındaki kardeşimiz için de ses vermeye çağırıyoruz

 4. Laikçi(Bu ara tersi “içkial”:Türk vatandaşı:
  İsviçre Medeni kanununa göre evlenen,

  İtalyan Ceza Yasası’na göre cezalandırılan,

  Alman Ceza Muhakemeleri Usul Hukukuna göre cezalandırılan,

  Fransız İdare Hukukuna göre idare edilen,

  İslam Hukukuna göre gömülen kişidir.[Uğur MUMCU]

 5. Bu hanım için ‘provakatör’ diyenler de çıkıyor.Ama insanın elinde bir delil olmadan da birini suçlamasını asla doğru bulmuyorum.Yalnız şuna değinmek istiyorum ki Türkiye’de çoğu şey hiçbir zaman durduk yere de gerçekleşmiyor.Bir kaç gün önce gündeme gelen Türkçe ezan tartışmaları,Türkçe ibadet v.s boş yere çıkartıldığını sanmıyorum.Bundan önce de çarşaflı olmadığı halde çarşaf giyen ve hakaret eden biri vardı.Daha öncelerde sarıklı,heykele saldırırken fotoğraflanan birisi vardı.Sanki bu ülkenin uç kesimleri bileniyor gibi.İç savaş senaryolarını da asla göz ardı etmemek gerek.Ki anca o zaman belki de Büyük Bop projesi tamamına erecek.Ben hemen galeyana gelmemek taraftarıyım.Mazlumsa biri yanında olalım ama sakinliğimizi koruyarak.İç savaş çok kötü bir durum Allah korusun.Ne can ne mal ne de din güvenliğin kalıyor.Suriye’de anasız babasız çocuklar,sakatlar çok fazla.Can derdine düşüp kurtulanlar fuhşun,mafyanın,organ çetelerinin eline düşebiliyor.Avrupa’da kayıp yüzbinlerce çocuk var.Misyonerlerin çalışmaları da cabası.Buradan apar topan giden rahibin bile Suriyeliler’e misyonerlik çalışması yaptığı ortaya çıktı.Durum ne kadar içler acısı bizler elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz.
  Ayrıca Yusuf Kaplan’ın yazısını okudum.Gençler ve bizim için durum çok vahimdi.Yazıda şöyle bir sonuç vardı o kısmı olduğu gibi aktarıyorum:Araştırmaya göre, gençlerin % 31’i kendini milliyetçi, % 29’u Atatürkçü, % 16’sı muhafazakâr, % 12’si dindar, % 11’i ise demokrat olarak tanımlıyor.
  Gençler arasında dindarlığın ne kadar azaldığını görebiliyor musunuz?Maalesef nesle dinimizi doğru bir şekilde aktaramadık,gençler dünyaperest oldular,çıktılar.Ahiret gibi bir kaygıları yok artık.İslam’ı doğru bir şekilde yaşamak,yaşatmak umurlarında değil.Dünya’nın süslerine kapılmış gidiyorlar.Kimi bencilliğinin,kimi konforunun,kimi film,müzik,maçın,kimileri de büyük günahların esiri olmuş.Kafasındaki Dünya yorumu bizimkinden çok farklı.Dindar ailelerin çocukları da çok farklı değil.Onlar da kapılmışlar bir sele sürüklenip gidiyorlar.Arkadaşları nasıl giyiniyorsa öyle giyiniyor,ne ile alakadar oluyorsa ona ilgi duyuyor.Şimdi kapalı kızların bile ağızlarından küfür eksik olmuyor.
  Kimi sevdiğinin,neyi sevdiğinin Allah düşmanı mı,Müslüman mı Hristiyan mı hiç önemi yok.Başörtüsü düşmanlığı yapmış,seni görse ‘yobaz’ diyecek birisi için kalkıp paylaşımlarda bulunabiliyor o kapalı kişi.Dünya yansa umurunda değil ona dokunmadıkça.Ben böyle insanlara yalaka derim sadece.Duruma göre değişen,bukelemun gibi yerine göre renk değiştirenlere.Ülkemizde hain nasıl bol miktarda mevcutsa yalaka da bir o kadar mevcut.Bizim önce kendimizin doğru olması lazım bir başkasını düzeltebilmemiz için.Bir Müslüman yalan söyler,kendine yakın gördüklerini kayırır,faiz günah deyip kendisi de faizden çekinmez,beş vakit namaz kılar ama güvenilmez biriyse bunun kime faydası olur.Sonra da din düşmanları Müslümanlar’ı kötüleyecek malzemeyi ellerinde hazır buluverirler.İnsanın başkalarına bir faydası yoksa zararı olmasın bari.Müslüman elinden,dilinden başkalarının emin olduğu kimsedir.Biz hal diliyle daha dinimizi anlatamadık ki…
  Herşeyin iç yüzünü en iyi bilen Allah’tır.

  1. Araştırma çok isabetli ve reel rakamlar ifade ediyor. sadece 12% si müslüman. diğerleri hepsi islamdan ziyade başka ideologyaları öne sürme gereği duymuşlar.
   Halbuki bilmezler mi ki o ideologyaların her birinde en az islamın bir haramı helal veya helalı haram sayılıyor…

 6. Sen onların putuna söversen, onlarda…

  Arkadaşlar biraz akıllı olalım, And kararı, Türkçe ezan tartışması, Bunların putuna hakaret …. pis kokular geliyor!

  Aklıma Aczimendi, Fadime Şahin, … geliyor!

  1. Yalnız hakaret yok ve kızın provokatör olmadığını avukatları açıkladı

   1. O hanfendi Fadime Şahin kesinlikle demek istemedin, daha fazla bilgi lazım. Ben mesala hic bunların kutlamalarına bakmıya bile gitmiyorum…
    Ben saadece dikkatlı olalım diyorum. And meselesiyle çok şey oluyor!
    Bunlar o şahsı bu sene putlaştırmadiki, Teşbihde hata olmasın Kristian İsa as. tanrının oğlu diyor, şimdi kalkıp, onların dini merasimde, Isa as tapmayın, o ilah değil demenin ne faydası var?
    Vesselam

   2. Unutmuşum, hata yapmış ola bilir, tabiki Enine Şahin bacımıza sahip cıkmamız lazım.

 7. “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi”

 8. Allah kemalizm zihniyetini kahreylesin! AMİN

 9. böyle şeyler olduğu müddetçe gel de tağut devleti deme.
  biz adamlarla sürekli mücadele ve münazara ediyoruz tağut devlet demenin yanlışlığına dair ama onların delilleri bizimkileri geçiyor !!!

 10. Abdülhakim Arvasi hazretleri, bu adamın oturduğu binayı görmemek için, vapurda tersine otururmuş. Bu adamın adını anmak bile bereketi kaçırır. Maalesef ülkemizde buna teveccüh gösteren, muhabbet duyan aldanmış milyonlar var. Allah tez vakitte ıslah eylesin. Bu muhabbetin temelinde de şeriat korkusu yatıyor büyük oranda. Müslümanım diyenler şeriattan korkuyor, komik ama gerçek bu. Yoksa kuburunu ziyaret için başörtüleri ile sıraya girenlerin bu gafletini başka neyle açıklayacağız. Ömrü başörtüsü düşmanlığı ile geçmiş bir adamı başörtüsü ile ziyaret etmek, ona hakaret icin değilse ki değil, olsa olsa İslamı tam hazmedemek ile açıklanabilir. Şeriatın işine gelen kısmını alıp işine gelmeyen kısmından kaçmak için bu adamı kalkan yapanlar veya gerçekten kendi de inanmadığı için sevenler veya anlatılan sahte tarihe inananlar vs vs..
  Bunlar bir tarafta kutlama anma neyse yapsınlar, sonuçta bunların inancı da bu, beğenmesek de saygı göstermeliyiz. Zaten arada böyle mücahit mucahideler isyan etse de çoğumuzun sesi çıkmıyor, aynen Şamil abinin söylediği gibi. Ama bunlar bizim dinimize saygı göstermiyor. Bunun tek yolu, bu anma kutlama bilmemnelerine katılımı zorunlu olmaktan çıkarmak. Bunu yapacak olan da Reis. Katılım mecburiyeti kalkacak diye ümit ederken, tekrardan bu adama sarılmaları bizi hayal kırıklığına uğratıyor.

 11. Hemen hareketlenmemek lazım. Fadime Şahin vakası aklımıza gelmeli. Bu şahıs da pekala bir başka örgütün elemanı olabilir.

 12. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Kedilerin ve köpeklerin ayakları kesiliyor,suçlu;hakime sayın diye hitap ediyor iyi hal indirimi alıyor. ..erkek ve küçük kız çocuğuna tecavüz edilip öldürülüyor kravat taktı diye cezası iniyor,vatana bayrağa ihanet ediyor. ..itirafçı oldu diye bırakılıyor iş güç sahibi ediliyor,
  #AllahtanBaşkaİlahYoktur denilince CEZAEVİNE ATILIYOR. ..İNSAN ELİYLE UYGULANAN ADALET! ADALET DEĞİL ZULÜM’dür. ..

  (((Haber doğruysa bir kadının bu şekilde bağırmasını biz tasvip etmiyoruz elbette. ))) bu HAK DAVASI kadını erkeği kalmadi bu işin nasıl ki ilk şehide Sümeyye radiyalluanhümanist yada şu kıssada ki mübarek kadın

  Re­sû­lul­lah’ın yanında 10 kişi kalmıştı. Ben, oğullarım ve beyim, Re­sû­lul­lah’ın önünde müşriklerle çarpışıyor, onları uzaklaştırmaya çalışıyorduk. Re­sû­lul­lah yanımda kalkan olmadığını gördü. Kalkanı olan birine, ‘Ey kalkan sahibi, kalkanını savaşana bırak!’ buyurdu. Ben o kalkanı alıp kendimi korumaya başladım.

  “Derken, bir süvari bana vurdu. Kalkanımla korundum. Hemen ardından atı­nın ayaklarına kılıçla vurdum. At, sırtının üzerine yıkıldı. Adam düştü. Re­sû­lul­lah bunu görünce oğluma, ‘Ey Ümmü Ümâre’nin oğlu, annene yardım et!’ buyur­du.”

  Savaş bu minval üzere devam ediyordu. Nesîbe Hatun, Re­sû­lul­lah’ın etrafın­da âdeta bir pervane olmuştu. Dönüp duruyordu. Peygamberimiz savaş sonra­sında, “Uhud Günü sağıma soluma döndükçe hep Ümmü Ümâre’yi yanı başım­da çarpışırken görüyordum.” buyurarak onun bu fedakârlığını takdir etmişti.

  Ne diyor resulALLAH sallallahualeyhivesellem ;Kalkanı olan birine, ‘Ey kalkan sahibi, kalkanını savaşana bırak!’ buyurdu. Ben o kalkanı alıp kendimi korumaya başladım.

  ÜMMETİN ERKEKLERİ BIZLER BİR KISMIMIZ İŞ AŞ BİR KISMIMIZ EV ARABA FAİZ KREDİSİ GÖZÜMÜZÜ BÜRÜMÜŞ BİR KISMIMIZ HANGİ KADININ ESİRİ OLMUŞKEN BU HANIM KARDEŞİMİZ HAKKI HAKİKATİ PUTPERESTLERIN SURATINA HAYKIRMISTIR. .. ÜMMETİN BİZ ERKEKLERI ETEK GİYİP DOLASSAK ANCAK BU KADAR ALCALABILIRDIK BAŞTA ŞAHSIM ADINA YAZIKLAR OLSUN HEPİMİZE. ..

  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

   *Sümeyye radiyalluanhüma

 13. Dinimize,Rabbimiz’e,Peygamberimiz’e hakaret edilince de cezayı müeyyide uygulanmasını istiyoruz.Bir müslüman olarak çok şey mi bekliyoruz?

 14. hayırlı olacağını düşünüyorum. ümmet daha da şuurlanacak ve küfre karşı tepkilerini arttıracaklar ve böylece ılımlı islâm dan biraz daha uzaklaşacağız.

 15. Âhir Zaman Yolcusu

  TAAAAAAA İLK İN-SAN ADEM ALEYHİSSELAMDAN BU YANA İNSANLIK BÖYLESİNE SAÇMA BİR ŞEYLE KARŞILAŞMADI!!! KORUMA KANUNUYMUŞ !!! HER ŞEY APAÇIK ORTADA KARDEŞİM!!! BU KANUNU, YAPILAN HAKARETLERİ KÜFÜRLERİ DEĞİL, SELÂNİKLİNİN KİMLİĞİNİ VE YAPMIŞ OLDUĞU DAHA BİLİNMEYEN NİCE ZULÜMLERİNİ ORTAYA ÇIKARMASINLAR VE LÂİKLİK ELDEN GİTMESİN DİYE ÇIKARAN ZATEN BİR ALMAN YAHUDİ PROFESÖR.. MENDERESEDE BU KANUNU ZORLA ONAYLATIP İMZALATTILAR, ÇÜNKÜ O DÖNEMDE YAŞAYAN ZAVALLI HALK BIKMIŞTI ARTIK TÜM BU ZULÜMLERDEN!!! YENİ NESİL GERÇEKLERİ ÖĞRENMESİN VE TAM TERSİNE SELÂNİKLİYİ NE KADAR DİNİNE BAĞLI DİYE GÖSTEREBİLMEK VE BÖYLECE LÂİKLİĞİ KORUYABİLMEK İÇİN ŞU SAÇMA SAPAN KANUN.. YOKSA KİMİN UMRUNDA SELÂNİKLİYE SÖVMÜŞLER DE YOK BİLMEM NE!!!! BUNLARIN HEPSİ BANANE, SAKİN İNANMAYIN!!!! YAHUDİ ŞEYTAN İCADI BUNLAR!!!

 16. السلام عليكم
  Allah Rasulü ﷺ buyuruyor ki: “sizden bir münker gören eliyle düzeltsin, eliyle duzeltemeyen diliyle düzeltsin. diliyle de duzeltemeyen kalbiyle buğz etsin. işte bu imanın en düşük derecesidir.” başka bir rivayette “bunu da yapmazsa zerre kadar imani yoktur” buyururken, hanim kardesimiz azametle amel etmiş, hatta bu cesareti gösterecek erkek bulmak bile zorken, arkasinda duramazsak Allah muhafaza. herkes elinden geldiginde ibrahim aleyhisselam’in ateşine su taşıyan karınca misali tarafini belli etmek zorundadır. nerede ehli sunnet camia, hükümet, aile bakanı! ailemizden, çevremizden, sosyal medyadan vs destek olmak zorunlu olmuştur. hic yapamayan eger Allah Teala ya Dua da etmezse…
  başımıza taş yağmasından korkarım

 17. Bilmiyorum ama biraz fake haber gibi geldi.
  Ne ara yargılanmış ne ara tutuklama cezası almış.
  Emniyet müdürü neden böyle bir şeyle uğraşssın ki

  1. Haber sitelerinde de var, Mahkeme girişinde vs. resimleri de mevcut. İnsanın inanası gelmiyor ama doğru.

Yoruma kapanmış.