4 Yorum

  1. herhangi bir müctehidin fetvası (bir kere fetvası değil ictihadı denir) ile nasıl kafana göre hareket edeceksin muraccih misin sen ?

  2. Videoda “zaruret” halinden bahsediliyor. Hala duruyor mu bilmiyorum, cemaatinizin bir fetva hattı var idi. Ancak bundan dört veya beş sene evvel fetva hattının başında durup da telefonda suallere cevap veren mensuplarınız bu zaruret halinden haberdar mıydılar yoksa değil miydiler? Sadece bunu sormak istiyorum. Dinlemediler bile. Detaya da girmek isterdim ancak daha önce bir başka konu başlığı altında detayı uzuuuun uzadıya yazmış idim ancak yayınlamadınız. Şimdi yazsam eminim ki yine yayınlamayacaksınız. Ama çok şükür sünnet ehli, zarureti bilen ve bu dinin de kolaylıklar dini olduğuna vakıf insanlar var da evden dışarı çıkınca da namazımı kılabiliyorum. Size kalsaydım namazımı kaçırmamak için bütün hayatımı evden dışarı adım atmadan geçirmek zorunda kalacaktım veya günde sadece bir veya iki saat evden dışarı çıkabilecektim. Selametle..

  3. اسلام عليكم
    belki alakasız olacak. admin kardeşimin izniyle elmalılınin fatiha tefsirinde gördüğüm ve begendigim bir ibareyi paylaşmak istiyorum:

    “Kâinatta ben Allah’tan başkasına hürriyetimi veremem ve ancak ona ve onun emrine boyun eğerim, itaat etmeyi sever, isyandan nefret ederim, iyiliğe koşar, kötülükten sakınırım, iyiliğin başını da hakta bilirim. Allah’ın emrine uymayan, Allah Teâlâ hesabına yapılmayan hiçbir şeye ölürüm de baş eğmem. Çünkü ben yoktum O beni var etti ve terbiye edip bana hürriyet verdi. Bu can, bu vicdan ve bu hürriyet bende O’nun bir emanetidir. Bunu yapan isterse sonsuz defalar daha yapabilir. Bundan dolayı onun yolunda her şeyi feda ederim. Dilediği zaman alacağı canımı da feda ederim. İstediği zaman yıkıp, istediği zaman yapabileceği dünyaları da feda ederim. Bu uğurda acılara katlanır, iyilik ve haksızlıklara göğüs gererim. Katlanamaz, geremezsem ölürüm. Onun emri; zaten öleceğim. Ölürsem de böyle bir imanla, böyle bir dostlukla ölürüm. Başlangıcım toprak, sonum toprak olur. Allah’tan gelir Allah’a giderim. İşte ben Allah’ ın böyle bir kuluyum. Kendime kalırsam bir hiçim, O’na bağlanmakla herşeyim.”

  4. Teşekkürler..

Yoruma kapanmış.