Erkeklerin kadınsı giyinmeleri arttı

Yeni neslin giyim tarzını görünce insan kendini bazen “ashab-ı kehf” gibi hissediyor. Sanki yüzyıllardır uykudaymışım da sonradan uyanıp topluma karışmış gibiyim… Özellikle erkeklerin giyimi bir tuhaf olmuş! İslamî kesim şimdiye kadar giysi söz konusu olduğunda hep kadınları muhatap alarak ilkeler, sınırlar, ölçüler belirlemeye çalışırdı: “Avret yerleri örtecek”, “şeffaf olmayacak”, “vücut hatlarını belli edecek kadar dar olmayacak”, “dikkat çekip bakışları celb edecek şekilde olmayacak”…

İslamî kesimin bayanları arasında da elbette bu şartlara yeterince riayet etmeyenler var. Üst tarafa başörtüsü takıp altına tayt giyen mi dersin, dar giyen mi…Bunlar hakkında bugüne kadar hep konuşulduğu için bu meseleyi bir kenara bırakalım.

Şimdi asıl mesele bence erkeklerin giyimi… Öyle bir giyim tarzı var ki… Güya pantolon ama pantolon demeye bin şahit lazım… Belden aşağıya doğru daraldıkça daralan, vücudun derisi gibi vücuda yapışık olan nemenem bir şey… Bir de tuhaf tuhaf renkler… Pembeli, morlu vb.

Eskiden fakirlikten elbisesi eski, yırtık pırtık olanlara acınarak bakılırdı, şimdi elbisesi yırtıklara öykünerek bakılıyor; çünkü yırtık pırtık giymek moda oldu!

Eskiden küpeyi sadece kadınlar takardı, şimdi artık küpe cinsler arası ortak bir takı oldu!

Eskiden belirli cinsiyetlere özel kabul edilen pek çok şey gitgide ortak kullanılır olmaya başladı.

Bilmem ki bunlar yalnızca bana mı tuhaf geliyor.

Şimdi kendi kendime soruyorum:

Acaba Allah Resûlü (s.a.v.) kadınlara benzemeye çalışan erkeklere, erkeklere benzemeye çalışan kadınlara lanet ederken kimleri kastediyordu?

Yoksa yeni nesil, beş para etmeyen, ahlakı darmadağın eden “bir takım” televizyon dizileri yüzünden Allah’ın “en güzel örnek” dediği Allah Resûlü yerine, ne idüğü belirsiz, karakter yoksunu tipleri mi kendine örnek edindi?

Evet bir silkinişe, uyanışa, dirilişe, kendine gelmeye ihtiyaç var. Yoksa bu gidişat gidişat değil.

Rabbimiz nefislerimizi ve nesillerimizi en güzel örnek olan “Allah Resûlü”ne (s.a.v.) uyanlardan eylesin, bâtıla uymaktan muhafaza eylesin.

(Soner Duman/16.Safer.1440/25.Ekim.2018/Perşembe)

BUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

Dikkatinizi Çekebilir

5 Yorum

Yorum Ekle
 1. Zaten diziler resmen toplumu dinamitliuor yazik

 2. suan zaten genclere baktıgımızda içim acıyo gercekten ortada buyuk bır suc var anneler babalar cok cahıller cocuklarıyla beraber sacma sapan programlar ızlıyorlar cocukluktan ıtıbaren bozulmaya baslıyorlar kızlar erkeklesmeye basladı erkekler kızlasmaya tabırı caızse okul ortamı denen yer desenezzz dahada bır bozuk hıc kımsede suur kalmamıs bız muslumanlar olarak artık suurlanmamız lazım bana dokunmayan yılan bın yasasın demememız lazım emrı bıl marufu cockca yapmamız lazım gruplasmamız lazım ozellıkle genc kardeslerıme yonelmemız lazım gerekırse okul onlerıne gıdıp tek tek o cocuklara anlatmamız lazım ammaaa nerde dunyalık telasın peşine düsmüsüz anca kendımızı kurtarma derdıne dusmusuz rabbım suur versın akıl fıkır ıdrak ımkan versın AMINNNNNNNNNNNNN

 3. Bir NUR TALEBESİ

  “Moda,Cehennemden oda…”
  Mahmud Efendi(K.S.)

 4. Âhir Zaman Yolcusu

  Moda denilen nefret ettiğim pis bir kelime var! Bu moda denen pisliği icat edenlerde yine yahudiler! Onlar tüm insanoğlunu moda adı altında ŞİRK’E sürüklerken, paraları ceplerine doldururken biz müslümanlarda hiç düşünmeden salak gibi onların hemen hemen her icadını alıp giyiniyoruz! ALLAH AZZE VE CELLE tüm müslümanlarada bizlerede aklımızı İSLAM’A göre kullanabilmeyi nasip ETSİN İNŞÂALLÂH…

 5. Kadınsıdan çok gavursu giyinmeler arttı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2018 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.