Habertürk Kanalı Ehli Sünnet düşmanlarına fırsat verip fitneyi Körüklüyor

   Allah’a ve Resulüne, Allah’ın kitabına iman problemi olan, Kur’an’ı tarih kitabıymış gibi kabul edip bugüne hitap etmediğini savunan, İslam ilimleriyle alakası olmayıp felsefe ile yorum yapanı “din hakkında” konuşturmak için çıkartırsan ne olur?

   Çok dini bir kanalmış gibi her hafta farklı programlarda “din adına” bir dalalet ehlini çıkartıp konuşturuyorlar.

   Mesela Caner Taslaman’ın dini kaynaklar konusunda hiçbir ihtisası yoktur. Dini temel ilimleri dahi bilmez. Sadece felsefesini kendi çapında yapar. Bu adamın kalkıp İslam’ın bilgi kaynakları hakkında konuşması, ıvır zıvır satan nalburun kalp ameliyatı hakkında konuşmasına benzer. Nalbura tıp camiası itibar etmeyeceği gibi Caner’e de ilim erbabı zaten itibar etmemektedir.

   Anlaşılan o ki, Habertürk Tv Türkiye’de bu misyonu üstlenen kanallardan birisi. Ve bunu sinsice yapıyor.

    Dikkat edin, ne kadar sıkıntılı adam varsa hepsini çıkartıp içine bir tane de doğru adamı koyup kapıştırıyorlar. Daha düne kadar adı duyulmayan Servet’i de hemen ekranlara taşıdılar.

   Milletin aklını zihnini öyle bir bulandırıyor, karışılık meydana getiriyorlar ki insanlar neye inanacağını şaşırıyor. Böylelikle Deizmin, Ateizmin yoluna taş döşüyorlar.

   Oyun çok aşikar, ortada. Görmemek için basiretsiz, cahil kör oğlu kör olmak lazım. 

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

Dikkatinizi Çekebilir

2 Yorum

Yorum Ekle
  1. Nefret ettim bu ülkede yaşamaktan, selefimiz görse bizim için hiç birşey bırakmazdı

  2. Tespitiniz son derece isabetli. Bu kanal oldum olası belli görüşte olan kişileri ekrana çıkartarak Kuran haricindeki sünnet, hadis, icma, kıyas vs. gibi diğer hüküm kaynaklarından insanları uzaklaştırmaya, adeta onları yok saymaya ve insanların kafalarını bu yönde şekillendirmeye gayret etmekte. Her dönemin belli başlı fitne yayıcıları mevcuttur. Bir zamanlar E.Yüksel gibiler piyasaya sunulmuşken daha sonraki dönemlerde Z.Kapkara, Y.Nuri, F.Gülen bu piyasada boy gösterirken şimdilerde ise onların yerlerini, söz konusu kanala sık sık çıkartılan kişiler ve özellikle de A.Oktar’ın eski müritleri almış bulunmaktadır. Hata bence Diyanet Kurumundadır. Diyeceksiniz ki “Diyanetin kendisine faydası yok”. Tartışma konusu olan bu mevzuda haklı da olabilirsiniz, kendisine faydası olmayan bir kurumun çevreye nasıl faydası dokunabilir? Ancak diyanet, en azından bu dönemde geçmişte hiç olmadığı kadar rahat icraat yapabilecek bir durumdadır, hataya müdahale etme yetkisini bu dönemde rahat bir şekilde kullanabilecek konumdadır. Sizler veya diğer cemaatler ekranlara çıkıp da bunların yalanlarını yüzlerine vurabilecek imkanlara sahip değilsiniz, bunu yaptırmazlar. Ancak Diyanet bunu yapabilecek durumda olmasına rağmen yapmamakta, yalan ve fitne kampanyalarına kimi zaman sadece cılız sesle karşılık vermeye çalışmaktadır. Kısacası bu durumun vebali Diyanettedir.
    Selametle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2018 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.