ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI ismailağa İsmailağa cemaati

Cahide Sultanla Yemek Arası Vehhabilik Tarifi

12 Ekim 2017 - 16:28 'de eklendi.

   İnternette cahide sultan müstear ismiyle yayın yapan bir yemek sayfası var. Besmele ile başlayan site her yemekle birlikte ayet paylaşıp “ben şöyle anlıyorum” tarzında yorumlamarda bulunuyor. Arka planda kadın mı erkek mi olduğu bilinmeyen site/sayfa bu şekilde yemek tarifiyle beraber İslami hassasiyet içeren bir izlenim veriyor.
   Daha doğrusu kendisini takip eden ev hanımı kitlesi İslami ilimlerden habersiz olduğu için paylaşılan ayetler ve yapılan yorumlar hoşlarına gidiyor.

SELEFİLERİN YENİ TAKTİĞİ

   Ebu Hanzala adındaki tekfirci selefi artık abdestten, gusülden, fetvalardan, etten sütten bahsediyor. Neden mi? Adam toplamak için.
   Direk şu kafir, bu kafir, bu dinden çıkmış, bu sistem şöyle böyle deyince kimse itibar etmiyor. Onlar da önce farklı konularla ilgi çekip, saflarına kattıklarına ehli sünnet dışı vehhabi kırması selefiliği aşılıyorlar.
AYNI TAKTİK
   İşte Cahide sultan ismiyle yayın yapan sayfa da aynı taktiği kullanıyor. (Belki kuruluş amacı da budur) Yemek tariflerinin arasına kah İbn-i Teymiyye sıkıştırıyor, kah bir tasavvuf ehline sataşıyor.

TEKFİRCİ CAHİDE SULTAN

   Semerkand TV’de sohbet eden hocayı tekfir ediyor.

   Son yaptığı paylaşımla da bunu göstermiş oldu:

İBNİ TEYMİYYE KİMDİR?

   Işid’in kafa kesmede ve tekfircilikte, Ebu Hanzala’nın tekfirde referans aldığı, Allah’a arşta oturdu iftirası atan ileriye yönelik en büyük fitne tohumlarını eken birisidir.

KABİR EHLİNDEN YARDIM

    Kabir ehlinden yardım meselesini ise azıcık araştırsaydı, veyahut tevessül, rabıta gibi konuları azıcık araştırsaydı bu konudaki rivayetleri görebilecekti. Ama IŞİD kafası SELEFİLER görmek istemezler, duymak istemezler.
   Çünkü Mustafa İslamoğlu gibi mealcilerden farkları yoktur. Ayetlerin zahiri manasını alıp istedikleri gibi eğip büker yorumlarlar.

DİKKAT EDİN, İKİ BÖREĞE İMANINIZI DEĞİŞMEYİN

   İki börek, üç çorba öğreneceğim diye Yunus Suresi 61 de bahsedilen Allah dostlarına düşmanlık eden, işine gelmediği için onca delili kabul etmeyen, Allah’a iftira edenleri de üstad olarak gören birilerine itibar edip imanınızı tehlikeye atmayın.
   Bunların ne böreğinde ne çöreğinde bereket olmaz. Ortadoğu’yu tekfircilikle Müslüman kanına boyayan zihniyetin tarifinden hayır gelmez.
 www.ihvanlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA

Son 5 Yorum

 • gercek
  Bir de akp hükümetininin ve baskan erdogan'in »
 • Hoca İdris Zâde
  https://youtu.be/i7d_sAejyC4 Bâlâdaki linkde »
 • Ethem emre
  Bazen iyi niyetle yapılan çalışmalar tam ters »
 • Yazıcızade
  Ak Parti kabinesi Mevlüt Çavuşoğlu, Hulusi ak »
 • Yazıcızade
  İlim yok, politika yeteneği var. İlim yok, ke »
 • İLGİLİ HABERLER