ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI ismailağa İsmailağa cemaati

Türkiye halkı hükumetten israil'e karşı somut adım bekliyor

21 Temmuz 2014 - 9:02 'de eklendi.

   Kuduz İsrail saldırıyor, yakıyor ve yıkıyor… Dünya halkı tepkili ancak Müslüman devlet liderleri sus pus… Arap liderler altın işlemeli kuş tyü yataklarında iftarda yedikleri yığını sindirmekle meşgul. Ülkemizde ise “sert kınamalar”dan geçilmiyor.
   Sert kınıyoruz, daha sert kınıyoruz, çok sert kınıyoruz…
   Fazlası yok…
   Bir Venezuela, bir Şili kadar da olamadığımızı acı ile izliyoruz… Filistin’in tapusunu elinde bulunduran bizler, ne tapumuza ne de kardeşlerimize sahip çıkamıyoruz.
   Daha en başında İsrail diplomatlarına tekme vurup sınır dışı eden Venezuela lideri bakın nasıl bir açıklama yapıyor. HABER ŞÖYLE:
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Gazze’de Filistin halkının öldürülmesine neden olan Siyonist liderler ve yetkililerin savaş suçuyla yargılanıp cezalandırılmasını istedi.
Maduro, Venezuela halkı ve devleti olarak Filistin’in savunmasız mazlum halkına yönelik cinayetleri işleyenlerin savaş suçuyla yargılanmaları ve cezalandırılmalarını istediklerini belirterek; uluslar arası kuruluşlar ve uluslar arası yüksek mahkemelerden bu cinayetlerle ilgili kişilerin işlemlerinin yargıya tabii tutulması ve bu konuda adaletin icra edilmesini istedi.
Korsan İsrail’in Filistin halkına yönelik cinayetlerinin tekrarlanmasının son derece esef ve kaygı verici olduğunu belirten Venezuela devlet başkanı, ‘bu saldırı ve cinayetler gerçekte bir soykırımdır, dinler arası bir savaş değildir’ dedi.
Maduro, Yahudilere ve Yahudi dinine saygılı olduklarını belirterek, Venezuela’da Yahudi toplumu ile çok iyi ilişkilerinin olduğunu ama bu savaşın Müslümanlar ve Yahudiler veya Hıristiyanlar arasındaki bir savaş olmadığını aksine dünya emperyalizmi medyası, askeri, mali ve ticari gücünün Filistin toprakları üzerindeki hâkimiyeti için çirkef bir savaş ve aynı zamanda Filistinliler aleyhinde bir soykırım olduğunu söyledi.
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, artık bildiri yayınlamak ve protokollerin yürürlüğe konmasıyla yetinmemek gerektiğini de belirterek, aksine bu cinayetlerin sorumlularının takip altına alınarak yargılanmaları ve cezalandırılmaları gerektiğini söyledi.

BİZ NEYİ BEKLİYORUZ?

   Şücaiyye’de katliam yapılıyor, Müslüman kardeşlerimiz yakılıyor, yok ediliyor biz seçim çalışmaları ile meşgulüz. Gazze’den katliam haberleri gelirken burada gündem siyasi çekişmelerle boğuluyor.
   Artık halk somut adımlar görmek istiyor…
   Bir tank, bir helikopter, bir uçak gönderelim… Bir askeri birlik gönderelim… Ya da en azından İsrail ile olan ilişkileri sıfıra indirelim, ülkemizde bir tek İsrail’li diplomat kalmasın, ticareti bitirelim. Üzerimizden giden petrol varsa musluğu kapatalım.
   Bir şeyleri kaybetmekten mi korkuyoruz?
   Ama bir düşünelim! Gazze’li kardeşlerimiz nelerini kaybediyor?…
   Hangi şey, bir Müslümanın hayatından daha önemli olabilir ki?
 www.ihvanlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA

Son 5 Yorum

 • gercek
  Bir de akp hükümetininin ve baskan erdogan'in »
 • Hoca İdris Zâde
  https://youtu.be/i7d_sAejyC4 Bâlâdaki linkde »
 • Ethem emre
  Bazen iyi niyetle yapılan çalışmalar tam ters »
 • Yazıcızade
  Ak Parti kabinesi Mevlüt Çavuşoğlu, Hulusi ak »
 • Yazıcızade
  İlim yok, politika yeteneği var. İlim yok, ke »
 • İLGİLİ HABERLER