Diyanet’in HİCRET duyarsızlığı

Cuma hutbelerinde “Öğretmenler haftasını” kutlayan ve “kadın haklarından” bahseden Diyanet Hicretin adına dahi yer vermedi.

   İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından biri olan, İslam tarihinin ise bel kemiğini oluşturan hicret olayı nedense Diyanet’in gündemine bile gelmedi.

   Kafirler kendilerine has bayramları olan Noellerini tüm dünyaya dayatıp yılbaşı adı altında kutlatırken, Türkiye’de İslami kurumların temsilcisi olan Diyanet’in, Müslümanların yılbaşı olan HİCRİ YILBAŞINA sessiz ve duyarsız kalmasına müslümanlar bir anlam veremedi.

SORUMSUZLUK MU? KASIT MI?
   İnternet sitesinden de “EŞİMİZ, EVLADIMIZ, ANNEMİZ: KADIN” konulu Cuma hutbesi yayınlayan Diyanetin HİCRET’e duyarsız kalması, bir faaliyet içerisine girmemesi Müslümanların tepkisine yol açarken bunun bir sorumsuzluk mu yoksa kasıt mı olduğu tartışılıyor.

   Türkiye’de İslami müesseselerin kendisinden sorulduğu Diyanet Kurumu neden böyle bir gaflete imza atsın ki? Hicri Yılbaşını ve Hicreti neden görmezden gelsin ki?

   Birçok müslümanın adından dahi bi haber olduğu Hicret’i Diyanet neden ele almadı? Bu Peygamberimize, malını mülkünü feda edip İslamın bizlere ulaşması için Hicret eden “muhacirlere” ve onlara yuvalarını açan “ensara” ve bu ilahi tecellilere mazhar olan olayda yer alan bütün sahabe efendilerimize haksızlık değil mi?

   Miladi yıl başında bile hutbelerde “bir yılıın muhasebesi” adı altında hutbe yayınlayarak gelecek yılı kutlayan Diyaneti bu tavrından dolayı kınıyor ve Sayın Mehmet Görmez’den bu konuda bir açıklama bekliyoruz.

   Diyanete tepki göstermek istiyorsanız İşte Başkanlık İletişim Bilgileri:
0312 295 74 77
0312 295 74 74
0312 285 72 19
ozelkalem@diyanet.gov.tr

www.ismailaga.info

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2018 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.